روزگار آرام پیشکسوت 94 ساله کشتی

کیومرث ابوالملوکی شناسنامه ورزش ایرانپیشکسوت 94 ساله کشتی ایران روزگار آرامی را به دور از حواشی در خانه سپری می کند.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، کیومرث ابوالملوکی پیشکسوت با سابقه کشتی ایران در خانه به دور از حواشی روزگار می گذراند و ترجیح می دهد کمتر گفت و گو کند.

همسر کیومرث ابوالملوکی در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درخصوص احوال ابوالملوکی گفت: سن او بالا رفته و نیاز به استراحت و مراقبت بیشتر دارد. بیشتر روزها در خانه استراحت و کمتر با کسی گفت و گو می کند. حال عمومی ابوالملوکی خوب است و بالاخره شرایطی که الان دارد به خاطر بالا رفتن سن است.

گفتنی است، کیومرث ابوالملوکی در سال ۱۳۰۲ در تهران متولد شد و از نوجوانی علاقه زیادی به کشتی داشت و از او به عنوان یکی از بنیان‌گذاران کشتی نوین در ایران یاد می‌شود.

این پیشکسوت به نام عنوانی در رقابت‌های بین‌المللی به دست نیاورده و تنها یک بار در سال 1323 قهرمان کشور در وزن دوم در هر دو رشته آزاد و فرنگی شده است اما آنچه نام وی را در کشتی ایران زنده و جاوید کرده قضاوت و داوری بوده است.

وی در رقابت‌های جهانی 1951 هلسینکی فنلاند و رقابت‌های المپیک 1956 ملبورن به همراه مهدی نیکخو و در رقابت‌های المپیک 1960 رم به همراه حمیدی و نیکخو قضاوت کرد و در چند رویداد داخلی حساس نیز همانند دیدار دوستانه تیم‌های کشتی باشگاه نیرو راستی با تیم ایتالیا در سال 1329 در تهران به همراه نیکخو، یعقوب لطیفی و بیات انتخابی المپیک 1956 ملبورن به همراه مجتبوی، نیکخو و سعدیان و در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در سال 1337 در سالن پارک شهر سابق به همراه حبیب‌الله بلور که در آن زمان دیدار حساس توفیق جهانبخت و امامعلی حبیبی را سوت زد نیز داوری کرد.