بانوی دارنده مدال بازی‌های آسیایی 1345 بانکوک:

پیشکسوتان نباید ورزش را کنار بگذارندبتول شکوفی پیشکسوت والیبال و دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی بانکوک معتقد است پیشکسوتان نباید ورزش را کنار بگذارند زیرا باعث بالا رفتن سطح کیفیت زندگی و ایجاد نشاط در آنان می‌شود.

بتول شکوفی پیشکسوت والیبال در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درباره اهمیت انجام ورزش در دوران کهنسالی بیان داشت: با 70 سال سن هنوز هم ورزش می‌کنم پیشکسوتان نباید ورزش را قطع نکنند، من طی پنج سالی که از مادرم مراقبت می‌کردم به خاطر شدت بیماری مادرم حتی نمی‌توانستم برای خرید بیرون بروم اما یک پارکینگ داشتیم که روزی یک ساعت آنجا راه می‌رفتم و به هر قیمتی که بود ورزش روزانه خود را انجام می‌دادم. امیدوارم همه جوان ها به سمت ورزش بروند زیرا ورزش کردن به کیفیت سطح زندگی و همچنین شادابی روح و جسمشان کمک می کند.

این پیشکسوت والیبال درباره ورزش بانوان امروز کشور گفت: در حال حاضر بسیارخوشحالم که بانوان ما در رشته‌های ورزشی مختلف موفق هستند اما باید امکانات بیشتری در اختیارشان قرار دهند؛ با این حال موفق هستند و ازین بابت خیلی خوشحالم.

سال 1337 نخستین حضور بانوان والیبالیست در سومین دوره مسابقات آسیایی ژاپن رقم خورد. آنان توانستند مقام چهارم را کسب کنند، المپيك 1343 توكيو نیز اولين المپيكي بود كه زنان ايراني در آن حاضر بودند. دو سال بعد، سال 45 در پنجمین دوره مسابقات آسیایی1345 بانکوک بانوان والیبالیست ایرانی توانستند در دومین حضور خود در مسابقات آسیایی برای نخستین بار مدال برنز و مقام سوم این رقابت‌ها را کسب کنند که تاکنون این افتخار برای کشورمان تکرار نشده است.