به مناسبت سال نو میلادی صورت گرفت

دیدار مسئولان صندوق با مائیس میناسیانمسئولان صندوق با حضور در منزل مائیس میناسیان با این پیشکسوت ارمنی تیم ملی فوتبال، باشگاه استقلال و آرارات دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، صبح امروزآقایان فرشید سعیدی مدیر روابط عمومی وسلیمانی مشاورصندوق به همراه جمعی از کارکنان این واحد با حضور در منزل مائیس میناسیان با این پیشکسوت ارمنی سال‌های دور ورزش فوتبال دیدار و گفت و گو کردند.دراین دیدارکه به مناسبت آغازسال نومیلادی انجام شدهیات اعزامی صندوق ضمن تبریک سال نومراتب تبریک وقدردانی جناب آقای مهندس خرم مدیرعامل صندوق رابه ایشان ابلاغ کردند.

در این دیدار میناسیان به سال‌های اوج فوتبالی خود اشاره کرد و گفت: سال 68 عضو تیم آرارات بودم و به لیگ برتر هم آمدیم. آقایان وازگن صفریان، ویگن زینلی، ماسیس هاکوپیان، سرژیک یوسفی و ... از بازیکنان آرارات بودند. در تمام رده‌های سنی تیم های ملی جوانان، امید و بزرگسالان بازی کردم، در مقدماتی جام جهانی 1978 آرژانتین همراه تیم ملی بودم اما بنا به دلایلی که نمی خواهم بحث آن را باز کنم به جام جهانی اعزام نشدم.

وی افزود: به المپیک مونترال سال 76 هم اعزام شدیم و برای تیم ملی بازی کردم. بعد از تیم آرارات 6 سال تیم پاس و یک سال و نیم هم برای تاج بازی کردم. یادش بخیر با مرحوم ناصر حجازی، غلامحسین مظلومی و آقایان علی پروین، حسن روشن، علیرضا خورشیدی، حسن نظری، حسین کازرانی، دکتر ذولفقارنسب و جواد الله وردی هم بازی بودم.

پیشکسوت اسبق فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه هر سال قبل از شروع سال نو میلادی تمامی ورزشکاران ارامنه در باشگاه آرارات جشن می گیرند، گفت: هرسال به دلیل اینکه بعد از سال نو اکثر ورزشکارها به تعطیلات می روند قبل از سال نو جشن می‌گیریم و درخت کاج را که سمبل صلح است را تزیین می‌کنیم، به کوچکترها هدیه می‌دهیم و به دید و بازدید از بزرگان فامیل و آّشنایان می‌رویم، امیدوارم امسال برای همه سالی پر از سلامتی و موفقیت باشد.

باشگاه فرهنگی ورزشی آرارت در ۴ ژوئیه ۱۹۴۴ میلادی به عنوان یک باشگاه ورزشی ویژه ارمنیان در شهر تهران تاسیس شد. تیم فوتبال آرارات از سال ۱۳۴۱ خورشیدی وارد مسابقات باشگاهی تهران شد.تیم فوتبال این باشگاه بعد از پرسپولیس و استقلال، پرهوادارترین تیم فوتبال پایتخت بود. تیم فوتبال آرارات تهران پس از مدت‌ها دوری از مسابقات فعالیت خود را از تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۳ خورشیدی با برگزاری یک دیدار دوستانه با تیم استقلال به طور رسمی آغاز کرد.

کارو حق وردیان، وازگن صفریان، مارکار آقاجانیان، ادموند بزیک، سرژیک تیموریان، آندرانیک اسکندریان، روبرت مارگوسی، آندرانیک تیموریان، ادموند اختر، لئون استپانیان، ویگن زینلی، منصور امیرآصفی، گارنیک شه‌بندری،فرد ملکیان، ژورس قازاریان از بازیکنان مطرح و سرشناس باشگاه آرارات بوده‌اند.

از سال 1965 تا 1996 منصور امیرآصفی، ایران گارنیک مهرابیان، هاملت آصفی، آرشاویل ملکی، منصور امیرآصفی،حسن حبیبی و وازگن صفریان بر سرمربی‌گری تیم فوتبال آرارات را برعهده داشته‌اند.