بانوی پیشکسوت تنیس:

بعد از فوت تختی دو روز گریه می‌کردمصدیقه اکبری از نام‌های ماندگار تنیس ایران که حالا دوران بازنشستگی خود را سپری می‌کند یکی از خاطرات تلخ خود را مرگ جهان پهلوان تختی عنوان می‌کند و می‌گوید: بعد از فوت تختی دو روز گریه می‌کردم.

صدیقه اکبری بانوی پیشکسوت تنیس ایران در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور بیان می‌کند: از میان قهرمانان دوره خودم هم علاقه زیادی به تختی داشتم و بعد از فوت تختی دو روز گریه می‌کردم.

این بانوی قهرمان پیشکسوت درخصوص سابقه ورزشی خود نیز می‌گوید: از 13 سالگی بصورت حرفه‌ای وارد این ورزش شدم و با علاقه فراوان ادامه دادم. در آن زمان حدود 15 تنیسور حرفه‌ای در مسابقات حضور داشتند که در طول سال برای سه کاپ قهرمانی به نام‌های تاج، آدینه و امجدیه رقابت می‌کردیم. در همان سال اول قهرمان کشور شدم و تا دو دهه این قهرمانی ادامه یافت.

اکبری در مورد دوران مربی‌گری خود نیز توضیح می‌دهد: بعد از پایان دوران بازی از سال 1364 تا حدود 10 سال بعد مربی تیم ملی بودم. تیم خوبی هم داشتم و دو بار با این تیم صاحب مدال طلا در بازی‌های کشورهای اسلامی شدیم. در رقابت‌های برون مرزی به علت مسأله حجاب ما فقط در بازی‌های کشورهای اسلامی می‌توانستیم شرکت کنیم. به غیر از تیم ملی، 30 سال در باشگاه انقلاب مربی‌گری کردم و چند سالی است که به خودم استراحت دادم و از ورزش حرفه‌ای خداحافظی کردم.