غلامرضا امینی: در رقابت‌های قهرمانی آسیا به قایقران‌ها باور دارمرییس فدراسیون قایقرانی گفت: شرایط ملی‌پوشان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا مناسب است و من باور دارم که می‌توانند نتایجی شایسته کسب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، غلامرضا امینی درباره شرایط تیم ملی قایقرانی در آستانه رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار کرد: ملی‌پوشان در این مدت با جان و دل تمرین کردند و آماده‌ هستند. بعد از اینکه نفرات از قهرمانی جهان بازگشتند با نظر کادرفنی بدون توقف وارد اردو شدند تا برای این رقابت‌ها آماده شوند و با توجه به زمان‌هایی که ثبت‌ کرده‌اند شرایط مطلوبی دارند. هم در بخش دختران و هم در بخش پسران شرایط مناسب است و امیدوارم که بتوانیم در چین نتایجی شایسته کسب کنیم.

رییس فدراسیون قایقرانی در پاسخ به این سوال که رقابت‌ها را چطور پیش‌بینی می‌کند؟ تصریح کرد: رقابت‌های قهرمانی آسیا همیشه کیفیت بالایی داشته و مطمئنا این دوره نیز شرایط همینطور است. با توجه به اینکه سال آینده بازی‌های آسیایی را هم پیش‌رو داریم قطعا در این دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا با کیفیت بسیار بالایی برگزار می‌شود و بهترین‌ قایقران‌ها وارد مسابقات می‌شوند. با این حال من به همه این بچه‌ها باور دارم و می‌دانم که زیر نظر مربیان ایرانی خود به دنبال بهترین نتیجه خواهند بود.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به تقویم پربرنامه فدراسیون آیا مسوولان حمایت خاصی از فدراسیون انجام داده‌اند یا نه؟ تصریح کرد: مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک همیشه از برنامه‌های ما حمایت کرده‌اند. همچنین دوستان ما در هیات رییسه نیز به طور کامل حامی ما در برنامه‌هایمان هستند و اجازه نمی‌دهند که هیچ برنامه فدراسیون روی زمین بماند. خدا را شکر که ما از این نظرات مشکلی نداریم.

امینی در پاسخ به این سوال که در چه موادی شانس مدال داریم بیان کرد: در قایقرانی پیش‌بینی مسابقه کار آسانی نیست. همه چیز در روز مسابقه مشخص می‌شود. من در مواد مختلف حساب ویژه روی ورزشکاران باز کرده‌ام اما ترجیح می‌دهم با آرامش خاطر کامل پارو بزنند و به دنبال بهترین نتیجه باشند.

رییس فدراسیون قایقرانی درباره کمیته روانشناسی فدراسیون نیز که به تازگی کارش را شروع کرده بیان کرد: دوستان ما در این کمیته فعالیت گسترده‌ای دارند. پیش از قهرمانی آسیا در رشته رویینگ ارتباط خوبی با ملی‌پوشان گرفتند و واقعا تاثیرگذار بودند. این دوستان نقش زیادی در موفقیت تیم ملی داشتند. میلاد اسماعیلی در رویینگ مردان و پریسا راکعی در رویینگ بانوان واقعا خوب کار کردند و من از آنها ممنون هستم. به هر حال در مسیر موفقیت فاکتورهای زیادی نقش دارد که این دوستان هم کارشان را در رویینگ به خوبی انجام دادند.

او ادامه داد: برای قهرمانی آسیا رشته آب‌های آرام نیز واقعا همین‌طور است. مجتبی تاج محمدی در آب‌های آرام مردان و سارا شعبانی در بخش بانوان ارتباط خوبی با ملی‌پوشان دارند و واقعا کار کرده‌اند. در این مدت کاملا در کنار تیم بوده‌اند و من از عملکردشان راضی هستم. جای تشکر از دکتر حمزه دارد که در این زمینه فدراسیون را حمایت می‌کند و همیشه تا جایی که توانسته به ما کمک کرده‌است. به نظرم یکی از اتفاق‌های خوب این مدت در فدراسیون راه‌اندازی این کمیته بود.