حمیده عباسعلی:

تصویب آیین‌نامه استخدام قهرمانان خیلی خوشحالم کرد/ پرداخت پاداش‌ به قهرمانان انگیزه می‌دهدبانوی نایب قهرمان کارته جهان پرداخت پاداش‌ها را در افزایش روحیه و انگیزه قهرمانان بسیار موثر دانست و از مسئولان وزارت ورزش از این بابت و همچنین تصویب آیین‌نامه استخدام قهرمانان تشکر کرد.

حمیده عباسعلی نایب قهرمانان جهان و دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون دراین باره به خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت:‌ پرداخت پاداش‌ها به قهرمانان انگیزه می‌دهد که یک ورزشکار بتواند مجددا تلاش کند و برای کشورش افتخارآفرین باشد. توجه به قهرمانان و تقدیر از آنان خیلی به افزایش روحیه برای تلاش دوچندان کمک خواهد کرد.

وی در ادامه درباره تصویب آیین‌نامه استخدام قهرمانان اظهار کرد: همیشه یکی از کسانی بودم که دغدغه‌ام مساله کاری و داشتن یک شغل مناسب بوده است. عمر قهرمانی ورزشکاران کوتاه است و نهایتا یک ورزشکار 10 یا 15 سال بتواند ورزش قهرمانی را ادامه دهد بنابراین برای آینده باید پشتوانه داشته باشد. تصویب این آیین نامه را اولین بار از شما شنیدم و خیلی خوشحال شدم زیرا واقعا به نفع ورزشکاران است.

عباسعلی درباره شرایط حال حاضر تیم ملی کاراته بزرگسالان توضیح داد:
درحال حاضر مسابقات جهانی را در پیش داریم که قرار است آبان ماه امسال در کشور اتریش برگزار شود. چهارمین مرحله اردوهایمان را پشت سر می گذاریم؛ احتمالا تا قبل از آغاز مسابقات جهانی در دو مسابقه شرکت کنیم. قرار بود به مسابقات دانشجویان جهان اعزام شویم ولی شرکت در این مسابقات هنوز صد در صد مشخص نیست.21 مردادماه این مسابقات در کشور پرتغال برگزار می‌شود؛ به دلیل شرایط مالی نامساعد فدراسیون هنوز شرایط اعزام مشخص نشده است.

وی همچنین تصریح کرد: مسابقات دانشجویان جهان خیلی خوب و با کیفیت است و اگر در این مسابقات شرکت کنیم همه جوره به ما برای شرکت در مسابقات جهانی و رسیدن به آمادگی کمک خواهد کرد. امیدوارم بتوانیم قبل از مسابقات جهانی در چند مسابقه شرکت کینم.

عباسعلی درباره برنامه‌ریزی فدراسیون توضیح داد: باتوجه به برنامه‌ای که فدراسیون برای ما در نظر گرفته است باید در مسابقات کاراته وان ترکیه شرکت کنیم که باتوجه به اوضاع نابسامان این کشور هنوز مشخص نیست که بتوانیم در این مسابقات شرکت کنیم. شاید اصلا مسابقات برگزار نشود.

وی افزود: مسابقات کاراته وان آلمان نیز یک ماه قبل از مسابقات جهانی اتریش برگزار می‌شود که جهت آمادگی برای شرکت در مسابقات جهانی باید صد در صد در این مسابقات حضور پیدا کنیم. درحال حاضر اردوها منسجم و پایدار است و تا قبل از آغاز مسابقات به شرایط ایده آل خود می‌رسیم. امیدوارم همانند سالهای قبل نتیجه خوبی بگیریم.