رئیس فدراسیون شمشیربازی:

انتظار درخشش شمشیربازان را در المپیک داریمرئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به اردوی آمادگی نمایندگان شمشیربازی ایران در المپیک در آلمان، گفت: انتظار ما این است که آن ها در المپیک بدرخشند و بازی های خوبی از خودشان به نمایش بگذارند.

فضل الله باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درخصوص وضعیت مجتبی عابدینی و علی پاکدامن دو نماینده شمشیربازی ایران در المپیک بیان داشت: شمشیربازان ما در حال حاضر در آلمان هستند و اردوی مشترکی با تیم های روسیه، آمریکا، ژاپن و فرانسه دارند.

وی ادامه داد: رقبای عابدینی و پاکدامن در دور اول بازی های المپیک مشخص شده است. عابدینی در دور اول به دیدار شمشیربازی از کانادا که قهرمان کاپ اروپاست و پاکدامن به دیدار شمشیربازی از برزیل می رود. در دور مقدماتی اگر پیروز شوند در جدول 16 نفره پاکدامن با یاکیمنکو از روسیه که نفر اول رنکینگ جهانی است دیدار خواهد داشت و عابدینی با نماینده کره جنوبی که نفر سوم رنکینگ دنیا رقابت می کند.

باقرزاده افزود: سطح بازی های المپیک بسیار بالاست ولی شمشیربازان ما به تازگی در مسابقات قهرمانی جهان در برزیل به مقام چهارم دست یافته اند. انتظار ما این است که آن ها در المپیک بدرخشند و بازی های خوبی از خودشان به نمایش بگذارند.