رئیس فدراسیون دوومیدانی :

ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه المپیک را به قزاقستان اعزام کردیمرئیس فدراسیون دوومیدانی با اشاره به حضور تیم 9 نفره دوومیدانی کاران ایرانی در آلماتی قزاقستان به منظور شرکت در مسابقات گفت: افرادی که شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارند را به این رقابت ها اعزام کردیم.

مجید کیهانی رئیس فدراسیون دو ومیدانی درگفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درخصوص احسان حدادی پرتابگر دیسک ایرانی بیان داشت: حدادی از آبان ماه سال گذشته برنامه اش را با مربی روس خود برای المپیک شروع کرد او تمرینات خوبی در آفریقای جنوبی، کیش و روسیه داشته و الان هم در اردوی آلمان به سرمی برد.

وی افزود: شاید نتایجی که احسان در 2 مسابقه اخیر به دست آورده مورد انتظار نبوده اما بد هم نیست. پرتاب 63 متر و 10 سانتی متر آمادگی اولیه او است. انشالله در روزهای آینده از نظر نتیجه به مرز آمادگی برسد تا دوباره در المپیک افتخار آفرینی کند ولی به هرحال شرایط سخت و رقبای او آماده هستند.

رئیس فدراسیون دو ومیدانی درمورد حسن تفتیان دیگر نماینده المپیکی ایران نیز بیان داشت: تفتیان هم به اتفاق مربی اش در مجارستان در کمپ تمرینی است امیدواریم در ریو موفق باشد و ایران برای اولین بار یک نماینده در مرحله نیمه نهایی دو صدمتر و حتی بالاتر داشته باشد. شرایط المپیک غیرقابل پیش بینی است.

کیهانی درمورد حمیدرضا زورآوند نماینده ایران در رشته پیاده روی و جعفر مردای نماینده ایران در رشته ماراتن المپیک هم گفت: زورآوند 2 روز قبل با مربی خود به کمپ چین اعزام شد. مرادی هم بامداد امروز برای اردوی تقریبا 40 روزه تا قبل از المپیک به کنیا سفر کرد تا انشالله نتایج کیفی خوبی به دست بیاورند.

وی ادامه داد: یک تیم 9 نفره هم از حدود 12 روز قبل به قزاقستان اعزام کردیم. این تیم را نفراتی که شانس بیشتری برای کسب سهمیه مسابقات در آلماتی قزاقستان دارند را تشکیل می دهند که محمد صمیمی هم یکی از این 9 نفر است و امیدوارم یک اتفاق خوب بیفتد.

رئیس فدراسیون دو ومیدانی خاطرنشان کرد: ملاک و معیار تصمیم گیری فدراسیون سازمان تیم های ملی است که نفرات خبره و کارشناس در آن حضور دارند. حرف ورزشکار یا تصمیم رئیس فدراسیون ملاک درباره تصمیمات مربوط به ورزشکاران نیست. ما در سازمان تیم های ملی درباره سپیده توکلی به طور قطع به این نتیجه رسیدیم که او شانس کسب سهمیه ندارد.حداقل ها را در نظر گرفتیم ولی کسانی مثل محمد صمیمی یا سبحان طاهرخانی شانس دارند. البته توکلی حتما از ورزشکاران موفق و تأثیرگذار ما در مسابقات آسیا خواهد بود.