اولین استاد بزرگ تاریخ شطرنج بانوان ایران:

پاداش یکی از محرک‌های ورزشکاران است/وزارت ورزش عملکرد خوبی داشتهاولین استاد بزرگ تاریخ شطرنج بانوان ایران در جهان با بیان این که پاداش ها یکی از محرک های اصلی ورزشکاران است از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در رشد ورزش به خصوص در بخش بانوان قدردانی کرد.

شادی پریدر مربی شطرنج ایران درحاشیه دریافت سکه های خود در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور بیان داشت: پاداشم مربوط به مربی گری تیم ملی در تیم ملی نوجوانان و جوانان برای مسابقات آسیاست. پاداش ها خیلی خوب است و تأثیر مثبتی دارد. حتی من زمانی که بازی می کردم سکه ها و جایزه ها یکی از محرک های اصلی ام بود.

پریدر افزود: به هرحال همه ورزشکاران اسپانسر ندارند و چشم امیدشان به همین پاداش هاست. هرکس باید از راهی امرار معاش کنند برای ورزشکاران هم این موضوع مهم است و امیدوارم پاداش ها همیشه به موقع پرداخت شود.

استاد بزرگ شطرنج ایران درمورد عملکرد وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: عملکرد وزارت خیلی خوب شده شاید قبلا خانم ها در رشته هایی مثل شطرنج و تیراندازی بودند اما الان در بیشتر رشته ها فعال هستند و قابلیت های خودشان را ثابت کرده اند. امیدوارم به رشته های غیرالمپیکی هم بها داده شود.

پریدر درخصوص وضعیت شطرنج ایران نیز اظهار کرد: وضعیت خوب است الان در حال حاضر تیم ملی برای المپیاد جهانی آماده می شود که برای ما مثل المپیک می ماند چون جمعیت شطرنج بازان زیاد است امکان حضور در المپیک برایشان وجود ندارد بنابراین این رقابت ها اهمیت بالایی دارد. المپیک ما یک ماه دیگر برگزار می شود و تیم ایران یکی از قوی ترین تیم های طول تاریخ شطرنج کشور است که شرکت می کند.