ساراسادات خادم‌الشریعه:

پرداخت پاداش به شطرنج بازان عالی استبانوی استاد بین‌المللی شطرنج معتقد است پرداخت پاداش به شطرنج بازان از سوی مسئولان وزارت ورزش بسیار عالی است زیرا خیلی از کشورها این کار را انجام نمی‌دهند.

ساراسادات خادم‌الشریعه استاد بین‌المللی شطرنج در حاشیه دریافت پاداش خود در این باره به خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: پاداشی که امروز دریافت کردم مربوط به مسابقات قهرمانی جوانان جهان سال 2013 است که در هند برگزار شده بود، برای اولین بار در در رده سنی جوانان جهان برای کشور مدال کسب کردم و به مقام دوم رسیدم. .به جز این مقام سال گذشته نیز مقام استاد بزرگی بانوان را هم کسب کردم؛ البته مقام استاد بزرگی طی مسابقات مختلف به دست می‌آید و درجه بندی دارد. سال 93 نیز مسابقات شهرهای آسیا در تبریز برگزار شد که به مدال طلا رسیدم.

وی در ادامه افزود: از پاداشم خیلی راضی هستم. قطعا پرداخت پاداش‌ها به ورزشکارها انگیزه می دهد. امسال هم سال المپیک است و خیلی خوب است که این پرداخت‌ها قبل از آغاز بازی‌های المپیک انجام می‌شود.

استاد بین‌المللی شطرنج 19 ساله کشور همچنین درباره پرداخت پاداش به شطرنج بازان اظهار کرد: خیلی خوب است که در شطرنج پاداش جداگانه داریم؛ خیلی از کشورهای دیگر این کار را انجام نمی‌دهد. از مسئولان وزارت ورزش بابت پرداخت سکه ها ممنونم زیرا با این پول بخش بزرگی از هزینه‌های مسابقات، مربی و.. را می توانیم پرداخت کنیم.

خادم‌الشریعه درباره برنامه‌های آتی خود توضیح داد: امسال باید در مسابقات المپیاد جهانی شرکت کنم که هر دو سال یکبار برگزار می‌شود. غیر از این مسابقات، 10 روز دیگر مسابقات تیمی ستارگان ایران و ستارگان جهان برگزار می شود. در این مسابقات 10 شطرنج باز ایرانی و 10 شطرنج باز خارجی با یکدیگر رقابت می کنند که من هم در این مسابقات شرکت می‌کنم. قرار است امسال در چند مسابقه آزاد نیز شرکت کنم.