غفور جهانی پیشکسوت فوتبال: فوتبال ایران در حال رشد است/ دکتر ابطحی انسانی وارسته و دغدغه مند استغفور جهانی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و تیم ملوان بندر انزلی معتقد است فوتبال ایران چه در زمینه ملی و چه باشگاهی در حال پیشرفت است و بازیکنان ما فوتبال را به روز بازی می کنند.

جهانی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: استقلال و پرسپولیس حیثیت و اعتبار فوتبال ایران هستند اما تیم های دیگر به ویژه تیم های شهرستانی ظهور و حضور خوبی در لیگ برتر داشته اند.

وی اضافه کرد: برای توسعه بیشتر فوتبال در کشور بهتر است به فوتبال پایه و زیربنایی توجه بیشتری شود. هم اکنون تمام تمرکز و توجه فدراسیون بر تیم ملی بزرگسالان است. فوتبال ما بعد از المپیک 1976 مونترال دیگر در هیچ المپیکی حضور نداشته و این نشان دهنده توجه کمتر به فوتبال جوانان و امید است. به نظرم در زمینه بازیکن، مربی و هزینه در این رده ها باید نگاهی برابر با فوتبال بزرگسالان داشت.

جهانی با اشاره به خدمات صندوق حمایت گفت: دکتر ابطحی انسانی وارسته است که توجه به نیاز پیشکسوتان در اولویت دغدغه هایش است. صندوق در سال های گذشته در حد و اندازه پیشکسوتان و قهرمانان نبود اما خدا را شکر امروز با حضور دکتر ابطحی و تغییر و تحولاتی که در این مجموعه ایجاد شده موجبات خرسندی و رضایت پیشکسوتان را فراهم آورده است.


غفور جهانی سال 1328 در بندرانزلی متولد شد. وی بازیکن اسبق تیم ملوان بندرانزلی و تیم ملی فوتبال کشور است. جهانی زننده گل تیم ملی فوتبال ایران به استرالیا بود که باعث صعود ایران به جام جهانی 1978 آرژانتین شد.