صادقی پیشکسوت فوتبال: بحث مدیریت باشگاه ها چالش اصلی فوتبال ماست/ اقدامات دکتر ابطحی الگوی مناسبی برای مدیران ورزشی استمحمد صادقی پیشکسوت ارزنده و هافبک سابق تیم ملی فوتبال تاکید دارد نبود مدیریت ورزشی و تغییر زود به زود مدیران باشگاه ها علت چالش و مشکلات کنونی تیم های فوتبال کشورمان است.

صادقی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: متاسفانه مدیریت فوتبال در کشور ما ثبات ندارد و باشگاه ها در سال چندین بار تغییر مدیریت دارند. بنابراین فرصتی برای برنامه ریزی و سیاست گذاری های بلندمدت برای مدیران وجود ندارد.

وی ادامه داد: عدم ثبات مدیریت باعث می شود تیم ها و باشگاه ها دچار ابهاماتی در بستن قراردادها باشند. موارد بسیاری دیده ایم که بازیکنان درجه چندم فوتبال خارجی به لیگ ما می آیند و با قراردادهای و هزینه های بسیار سرمایه باشگاه هایمان را می بَرند که دلیل آن، همین سو مدیریت ها است. متاسفانه باشگاه های ما روز به روز بی پول تر می شوند.

این پیشکسوت فوتبال در خصوص عملکرد صندوق حمایت گفت: یکی از موفق ترین مدیریت های چند ساله ی اخیر در ورزش ما مدیریت دکتر ابطحی در صندوق حمایت است زیرا وی هم دغدغه این حوزه را دارد و هم از افراد آگاه به امور پیشکسوتان و قهرمانان در کنار خود بهره می برد.
صادقی ادامه داد: در مجموعه صندوق تمام کارها و خدمات با احترام انجام می شود و مشخص است که کار با جان و دل و به درستی انجام می شود.

نکته مثبت دیگر مراسم های تجلیل است که چند وقت یکبار صندوق بانی برگزاری آن است. ورزشکار و پیشکسوت مگر چه چیزی غیر از احترام می خواهد.

وی تاکید کرد: برنامه و عملکرد مدیرانی چون دکتر ابطحی باید در حوزه ورزش الگو باشد تا دیگر مدیران از آن یاد بگیرند که چطور با مردم و آدم ها طرف بشوند، بزرگترین هنر طرز برخورد و رفتار با مردم و جامعه هدف است. مدیریت و مجموعه صندوق می دانند با ورزشکار و پیشکسوت چطور رفتار کنند.

محمد صادقی متولد ۲۵ اسفند ۱۳۳۰ در اهواز بازیکن نامدار سابق فوتبال ایران است. وی سابقه بازی در باشگاه‌های پاس تهران، پرسپولیس و شاهین را دارد. صادقی در جام جهانی ۱۹۷۸ عضو تیم ملی فوتبال ایران بود و بازی های ماندگاری از خود جای گذاشت. شوت‌های سنگین، تکنیک بالا، دوندگی، قدرت بدنی بالا و تعصب از ویژگی‌های وی بود.