هویت دوست: صندوق پیشکسوتان را زنده کرده است/ برای پیشرفت در بوکس کسب کرسی های بین المللی مهم استمهدی هویت دوست پیشکسوت بوکس و نایب رییس اسبق سازمان تربیت بدنی در دهه 60 با قدردانی از زحمات صندوق و توجه به پیشکسوتان گفت: صندوق پیشکسوتان را زنده کرده و به آنان انگیزه بخشیده است.

مهدی هویت دوست پیشکسوت بوکس در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور اظهار کرد: این روزها به دلیل شرایط اسفناک کرونا در منزل قرنطیه هستم و بعضی از اوقات تا پارک کنار منزل می روم و ورزش می کنم. خداراشکر در سلامت کامل هستم و تاکنون مشکلی نداشتم.

وی در ادامه درباره المپیک توکیو و کیفیت ورزش بوکس در این دوره بیان داشت: من در چهار دوره المپیک مونترال، بارسلونا، کوبا و پکن حضور داشته ام در آن زمان ها کیفیت مسابقات بوکس بسیار بالا بود ولی در المپیک 2020 توکیو به دلیل شراط کرونا بسیاری از قهرمانان خوب خیلی از کشورهای صاحب نام حضور نداشتند وکیفیت مسابقات بسیار پایین بود.

هویت دوست همچنین گفت: کوبایی ها همیشه در بوکس خوش درخشیده اند، کودکانشان از دوران دبستان بوکس بازی می کنند و درواقع بوکس ورزش اول مملکتشان است. در االمپیک توکیو نیز برگ برنده در دست کوبایی ها بود.
وی درباره تنها نماینده کشورمان در المپیک و حذف زود هنگام او گفت: کسب سهمیه مشکل است و بازهم خداروشکر که همان یک سهمیه هم به دست آمد. در زمان المپیک مونترال سال 1976 پتروس نظربیگیان نایب رئیس فدراسیون بوکس بود و روابط بین المللی بسیار بانفوذی داشت، حرفش را می خواندند. در زمان وی بوکس ایران بسیار درخشان بود؛ یکی از دلایل ضعف بوکس ما در حال حاضر نداشتن کرسی های بین المللی است.

پیشکسوت بوکس در پایان با تشکر از زحمات صندوق حمایت اظهار کرد: خیلی خوشحالم که صندوق هرازگاهی پیشکسوتان را دور هم جمع کرده و از آنها تجلیل می کند امیدوارم با کمتر شدن شرایط کرونا بازهم شاهد این مراسم ها باشیم، صندوق با یاد کردن از پیشکسوتان آنها را زنده می کند.
مهدی هویت دوست در سال ۱۳۲۴ در تهران به دنیا امد و در مدرسه اردیبهشت اهواز دوره ابتدایی و دبیرستان را در مدرسه دکتر حسابی گذراند وی بوکس را در سال ۱۳۳۶ شروع نمود و در دهه 60 نایب رییس سازمان تربیت بدنی بود.