جواد قراب: مسابقه بدون تماشگر؛ نوعی تنبیه/ صندوق حمایت فوق العاده استجواد قراب پیشکسوت تیم های ملی فوتبال و باشگاه استقلال، حمایت و توجه صندوق حمایت را فوق العاده دانست و از زحمات دکتر ابطحی جهت رفاه حال پیشکسوتان تشکر و قدردانی کرد.

جواد قراب قهرمان ایران در جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۷۲، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: خداراشکر میکنم که صندوق آنقدر به فکر پیشکسوتان است که انجام واکسیناسیون را مدام از ما پیگیری می کند، برای نخستین بار توسط پرسنل صندوق متوجه شدم که باید دز اول واکسن کرونا را تزریق کنم، خداراشکر در کمال احترام و براحتی این کار برای من انجام شد و فردا نیز باید دز دوم را برایم تزریق کنند.

وی در ادامه گفت: تا کنون هیچ گونه ناراحتی و عوارضی به دلیل انجام واکسن کرونا نداشته ام. از زحمات دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق جهت رفاه حال پیشکسوتان بی نهایت تشکر و قدردانی می‌کنم.

پیشکسوت تیم های ملی فوتبال و باشگاه استقلال در ادامه درباره مسابقات فوتبال المپیک که به دلیل کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی بدون تماشاگر برگزار شد اظهار کرد: خیلی ازین بابت ناراحت بودم، دوست داشتم تماشگران حضور داشته باشند؛ امیدوارم ریشه کرونا خشک شود تا بار دیگر شاهد شور و هیجان در استادیوم ها باشیم. مسابقه بدون تماشاگر یک نوع تنبیه است. باید تماشگر حتما باشد، اجازه بدهند کمتر از قبل تماشگر بیاید ولی استادیوم ها خالی نماند.

وی در ادامه افزود: درحال حاضر فوتبال کشور ما نسبت به گذشته خیلی پیشرفت کرده است امیدوارم همانند فینال بازی های جام ملت های اروپا، تیم های باشگاهی ما نیز در فینال جام ملت های آسیا چنین بازی زیبایی را ارائه دهند.

قراب در پایان گفت: صندوق حمایت تا کنون هرآنچه در بضاعت و توان داشته برای رفاه حال قهرمانان و پیشکسوتان انجام داده است. هرازگاهی که میبینم صندوق هم دوره‌ای‌ها و پیشکسوتان قدیمی را طی مراسم هایی دور هم جمع کرده است کیف می‌کنم، برای مسئولان و پرسنل صندوق آرزوی توفیق و سلامتی دارم.

جواد قراب هافبک تیم های ملی ایران و استقلال (تاج سابق) در دهه چهل و پنجاه بود. او بازیکنی شوت زن، بازیساز و گل زن بود که مورد توجه رایکوف مربی استقلال (تاج سابق) قرار گرفت. او یکی از اعضای تیم استقلال (تاج سابق تهران) بود که در سال ۱۳۴۹ توانست به عنوان اولین تیم ایرانی قهرمان آسیا شود.

بزرگترین افتخار باشگاهی جواد قراب یک قهرمانی و یک سومی با استقلال (تاج سابق تهران) در جام باشگاه‌های آسیا می‌باشد. وی از ارکان تیم ملی ایران در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۰ بانکوک، المپیک مونیخ ۱۹۷۲، جام ملت‌های آسیا ۱۹۷۲ و مقدماتی جام جهانی ۱۹۷۴ بود. او در مجموع ۶۰ بازی برای تیم ملی ایران انجام داد. بزرگترین افتخار ملی او قهرمانی با ایران در جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۷۲ در کشور تایلند بود.