فرزند مرحوم علیرضا عزیزی پیشکسوت فوتبال: صندوق حمایت در روزهای سختِ بیماری پدر، کنار ما بودمحمدرضا عزیزی پسر مرحوم علیرضا عزیزی پیشکسوت فوتبال تاکید کرد در طول روزهای سخت بیماری این پیشکسوت و روند درمان وی، صندوق حمایت کنار پدر و خانواده او بوده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، علیرضا عزیزی پیشکسوت تیم ملی فوتبال و پرسپولیس روز شنبه 16 مرداد بر اثر عوارض ناشی از سرطان پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

پسر مر حوم عزیزی در این خصوص گفت: پدر بنده حدود 12 سال پیش به بیماری سرطان مبتلا شد که در همان زمان با پیگیری درمان و شیمی درمانی بهبود یافت به طوریکه حتی دوباره فوتبال بازی می کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه قبل از نوروز امسال بیماری سرطان پدر دوباره عود کرد و ریه هایش دچار متاستاز شد و در ادامه ستون فقراتش نیز درگیر شد. کار به جراحی کشید و پدر شخصا توسط دکتر علیرضا زالی و تیم جراحی اش حدود 13 ساعت تحت عمل قرار گرفت.
وی با بیان اینکه صندوق حمایت به محض اطلاع از شرایط پدرم پیگیر شرایط و درمان وی بود، ادامه داد: بعد از مرخصی پدر از بیمارستان با هماهنگی صندوق حمایت و همکاری فدراسیون پرشکی ورزشی کار فیزیوتراپی پدر در منزل توسط دکتر معصومی انجام می شد.
فرزند مرحوم عزیزی گفت: متاسفانه پدر در برابر بیماری ضعیف شده بود. قرار شد شیمی درمانی شود، متاسفانه پدر در 2 ماه آخر عمرش به طور کامل فلج و خانه نشین شد و بتدریج بیماری بر او غالب شد و از دنیا رفت.

وی اظهار کرد: در تمام این روزهای سخت صندوق حمایت کنار پدر و خانواده ما بود و پیگیر امور درمان و فیریوتراپی در منزل بود. از طرف خود و خانواده ام از دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق برای این نگاهِ پیگیر و دغدغه مند نسبت به مسائل پیشکسوتان کمال تشکر را دارم.


مرحوم علیرضا عزیزی در سال ۱۳۲۸ به دنیا آمد، وی فوتبال را در تیم شاهین آبادان آغاز کرد و در ادامه راهی هما شد و فوتبال حرفه‌ای خود را ادامه داد. او از تکنیکی‌ترین چهره‌های خوشنام فوتبال ایران و پرورش یافته در مکتب پرویز دهداری بود. عزیزی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم‌های پرسپولیس، هما و بانک ملی را در کارنامه دارد، ۱۰ بار هم برای تیم ملی ایران به میدان رفته بود.