حیدری: کلیه رویدادهای بین‌المللی نجات غریق در سال ۱۴۰۰ لغو شدرییس فدراسیون نجات غریق و غواصی از لغو کلیه رویدادهای بین‌المللی غواصی و نجات در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره لغو کلیه رویدادهای بین‌المللی غواصی و نجات در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: در سال گذشته با وجود این که تقویم عملیاتی خود را تدوین و ارایه کرده بودیم، اما به دلیل کرونا در اجرای برنامه‌ها موفق نبودیم. امسال سعی کردیم براساس شرایط کرونا تقویم ورزشی فدراسیون را تدوین و عملیاتی کنیم تا در اجرای برنامه‌ها کمتر با مشکل مواجه شویم.

وی همچنین با اشاره به لغو کلیه رویدادهای بین‌المللی نجات غریق و غواصی در سال جاری از سوی فدراسیون جهانی، خاطرنشان کرد: امسال کلیه رویدادهای بین‌المللی که از قبل پیش بینی شده بود، از سوی فدراسیون جهانی لغو شد و تمرکزمان را تنها در اجرای برنامه‌های داخلی معطوف خواهیم کرد.

حیدری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فدراسیون در سال جاری را پیگیری بیمه ناجیان غریق عنوان کرد و افزود: تلاش بر این است که بیمه منجیان غریق را به صورت قانونمند پیگیری و به سرانجام برسانیم تا افرادی که در اماکن آبی فعالیت می‌کنند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی همچنین از عقد تفاهمنامه همکاری با آموزش و پرورش برای آموزش منجیان از بین معلمان ورزش خبر داد.

وی از عضویت بیش از ۷ هزار نفر در پویش «قرن بدون غریق» خبر داد و گفت: یکی از کارهای بسیار موفقی که کمیته پیشگیری از غرق شدگی در سال ۱۴۰۰ انجام داد، اجرای پویش «قرن بدون غریق» بود که تا این لحظه بیش از ۷ هزار نفر عضو این پویش شدند که چنین استقبالی قابل توجه بود.

حیدری همچنین درباره وضعیت بازگشایی طرح‌های ساحلی در سال جاری، اظهار کرد: اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا مجوز بازگشایی طرح‌های ساحلی را بدهد، هیات‌های گیلان و مازندران آمادگی کامل برای هر گونه همکاری در این زمینه را دارند. بازگشایی طرح‌های ساحلی نه تنها منجر به ایجاد درآمدزایی برای منجیان غریق می‌شود، بلکه حضور آنها در این طرح‌های ساحلی سبب افزایش ایمنی و حفظ سلامت و جان مسافران خواهد شد.

وی در پایان با بیان این که سال گذشته با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هیچ بدهی نداشتیم، تصریح کرد: سال گذشته با وجود این که سخت‌ترین سال از نظر درآمدزایی برای فدراسیون نجات غریق و غواصی بود و از هر جهت متزلزل شدیم، اما با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک توانستیم بدون بدهی سال را به پایان برسانیم.