سیروس پور: تمام تلاش خود را برای کشتی انجام داده ام/ دکتر ابطحی ایده های مثبت و موثری دارندپرویز سیروس پور پیشکسوت ارزنده کشتی که قهرمانان و بزرگان بسیاری را برای کشتی کشور تربیت کرده معتقد است تمام کارهایی که باید و در توانش بوده برای کشتی انجام داده است.

سیروس پور در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: در تمام سال هایی که در کشتی بوده ام با جان و دل برای این ورزش تلاش کرده ام، تمام آنچه برایم مانده و باعث خرسندی ام است احترامی است که در کوچه و خیابان مردم به من می گذارند.

وی با بیان اینکه صندوق حمایت نیز در دو سال اخیر با برنامه های خود به یاد پیشکسوتان بوده است، گفت: از زمانی که دکتر ابطحی مدیریت صندوق را بر عهده گرفته، کارها و ایده های جالب و موثری آغاز شده از جمله برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان و بزرگان ورزش که موجب افزایش روحیه و ایجاد محبت درمیان پیشکسوتان ورزش شده است.

این پیشکسوت کشتی ادامه داد: قبل‌تر ما قدیمی های ورزش همدیگر را در مراسم ترحیمِ یکدیگر می دیدیم ولی حالا مراسم های تجلیل فرصتی برای دیدار و گفت و گو با یاران دیرین در فضایی متفاوت تر فراهم کرده است.


وی افزود: با توجه به شناخت نسبی که از دکتر ابطحی دارم وی فردی با افکاری مثبت، سالم و نگاهی رو به جلو است و به دنبال اجرایی کردن این افکار و ایده ها است. قطعا یک مدیر اگر طولانی مدت در جایی باشد می تواند با تجربیات خود و دیگران کارهای موثرتری انجام دهد.

سیروس پور ادامه داد: در صندوق حمایت خیلی کارهای بزرگتری می شود انجام داد ولی این در گرو اعتبارات و بودجه است که امیدواریم به صندوق تعلق بگیرد.

پرویز سیروس‌پور کشتی‌گیر و مربی کشتی آزاد و مدیر ورزشی ایرانی است. وی سابقه مربی‌گری تیم ملی کشتی آزاد ایران را در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ و رقابت‌های قهرمانی جهان ۱۹۶۷ دهلی نو، ۱۹۷۰ ادمونتون، ۱۹۷۱ صوفیه، ۱۹۷۵ مینسک، ۱۹۷۷ لوزان، ۱۹۷۸ مکزیکوسیتی و ریاست فدراسیون کشتی ایران را در اواخر دهه ۱۳۷۰ دارد.