گفتگوی اختصاصی با سرپرست تیم کشتی استقلال:

مسعود نصیری : هدف خدمت به کشتی استاستقلال به دنبال پشتوانه سازی برای تیم ملی است/حفظ آدم های دلسوز به کشتی ما کمک خواهد کرد

مسعود نصیری سرپرست تیم کشتی استقلال هدف از راه اندازی این تیم را خدمت به جامعه کشتی و پشتوانه سازی برای تیم ملی کشتی عنوان کرد.
نصیری در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: طی رایزنی که با مسئولین وقت تیم استقلال و شرکت جهان یاران کهن صورت گرفت تصمیم بر این شد که در رشته کشتی در قالب نام استقلال تیم داری کرده و به جامعه کشتی خدمت کنیم.

وی ادامه داد: تیم استقلال در آخرین لحظات برای مسابقات لیگ برتر ثبت نام کرد و خوشبختانه با حضور بزرگانی چون محمود اسماعیل پور، رضا یزدانی، هادی حبیبی، محمد طلایی، بهروز یاری، هاشم حبیبی و مهدی برائتی توانست تمام مشکلاتی که از روز اول داشت را کنار بگذارد و با هماهنگی و اردوهای مناسب و منظم با همکاری مدیران باشگاه استقلال تیم تا مرحله نیمه نهایی پیش برود.

نصیری درآمدزایی برای کشتی گیران و پشتوانه سازی برای تیم ملی دو هدف اصلی راه اندازی این تیم عنوان وگفت: حضور تیم استقلال در لیگ برتر کشتی باعث ایجاد فرصت برای کشتی گیران علاقمند در سطح حرفه ای و کمک اقتصادی به آن ها و افزایش بار فنی کشتی گیران با حضور کادر فنی قوی بود که خوشبختانه میسر شد. سه تن از اعضای تیم استقلال در انتخابی تیم ملی توانستند اول شوند و با تیم ملی به مسابقات جهانی بروند.

قهرمان سابق کشتی برگزاری لیگ برتر کشتی در شرایط سخت کرونا و محدودیت های موجود را کار بزرگی عنوان کرد که فدراسیون انجام داده و اضافه کرد: باید از این اقدام تشکر کرد، لیگ یک حامی برای کشتی گیران است و موجب شوق آمدن جوانان و کشتی گیرانی می شود که پشت خط تیم ملی ماندند. حضور در لیگ می تواند انگیزه ای باشد برای آن دسته از کشتی گیرانی که در انتخابی تیم ملی بازمانده و نتوانستند وارد اردو و مسابقات بشوند.

وی ادامه داد: این کشتی گیران با بودجه ای که از طریق حضور در لیگ بدست می آورند می توانند با فراغت بال و آسایش مالی بهتر و در فضایی آرام به کشتی خود ادامه دهند. از طرفی خروجی لیگ به نفع کشتی ما و تیم ملی است.

سرپرست تیم کشتی استقلال اظهار کرد: برگزاری لیگ قابل تقدیر بود اما یک گلایه کوچک نیز وجود دارد آن هم زمانبندی مسابقات دور نهایی با توجه به برگزاری مسابقات جهانی بود. به نظر من بهتر بود برای برگزاری عادلانه فینال آن را یک هفته به عقب می انداخت تا تمام تیم ها با آمادگیِ کلیه اعضا در دور نهایی حضور داشته باشند. تیم ها برای حضور در لیگ هزینه کرده اند و می خواهند بهترین نتیجه را با بهترین داشته ها بگیرند در آن زمان حتی اگر تیم ما چهارم هم می شد گلایه ای نبود زیرا آن وقت ما همه عوامل را داشتیم.

نصیری در ادامه عدم حمایت از قهرمانان را پاشنه آشیل این روزهای کشتی دانست و گفت: متاسفانه چیزی که این روزها بعنوان تبلیغ بد در کشتی ما وجود دارد عدم حمایت مالی از قهرمانان و پیشکسوتان است. نوجوانانی که شرایط کنونی و تنگناهای قهرمانان را می بینند از ورود به این رشته و تلاش در آن سرباز می زنند. اگر قهرمانان به درستی مورد توجه قرار بگیرند قطعا نوجوانان و علاقمندان به این رشته نگرانی از آینده نخواهند داشت. چرا قهرمان المپیک ما بعد از دوران حرفه ای باید وارد فعالیت اقتصادی بشود در حالیکه کار او پرورش نسل آینده کشتی است.
وی افزود: من کشتی گیر هستم و خودم را عضوی از جامعه کشتی می دانم بعد از آسیب دیدگی پا من نتوانستنم کشتی را در سطح قهرمانی ادامه بدهم بنابراین به پیشنهاد آقای مجیدی در شهر خودم فریدون کنار بعنوان مربی کار خود را آغاز کرده و در کنار آن فعالیت اقتصادی را ادامه دادم تا با بخشی از درآمد آن بتوانم به کشتی خدمت کنم. جایگاه اجتماعی که هم اکنون دارم را بعد از خدا مدیون کشتی و گوش شکسته ام هستم. مانی که اسم پهلوان کنار نام انسان می آید همزمان اعتبار و مسئولیتی به انسان می دهد که باید از عهده اش برآمد خوشحالم که از این طریق توانسته ام به ورزشکاران و جوانان شهرم کمکی کنم.

نصیری در خصوص فعالیت صندوق گفت: صندوق حمایت یک مجموعه مناسب برای حمایت از قهرمانان چه در دوران فعالیت و چه دوران بازنشستگی است و با حضور دکتر ابطحی خوشبختانه بسیار پویاتر شده و به طور جدی پیگیر مسائل و مشکلات این دو قشر است.
مسعود نصیری کناری متولد فریدون کنار، کارشناس ارشد تربیت بدنی در رشته مدیریت است. وی از نوجوانی زیر نظر عباس مجیدی کشتی را آغاز کرد. وی در مسابقات جوانان و دانشجویان قهرمان کشور شد. نصیری سال 88 در رشته کشتی ساحلی اولین قهرمانی جهان را برای ایران کسب کرد.