پیشکسوت تیم ملوان بندر انزلی: در گذشته نقش اخلاق در فوتبال پررنگ تر بود/ تغییر در خدمات صندوق مشهود استشاپور نوری زاد پیشکسوت تیم فوتبال ملوان بندرانزلی معتقد است در گذشته نقش اخلاق در فوتبال پررنگ تر بود و مادیات اولویتی نداشت.

نوری زاد در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم عشق حرف اول را می زد. مادیات برایمان اهمیتی نداشت روزهایی بود که پول برای امور جاری زندگی هم نداشتیم ولی برای تیممان با علاقه و تعصب بازی می کردیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر مادیات جای آن عشق را گرفته و اخلاق کمرنگ شده گاهی دیده می شود که جوان های فوتبال حتی احترام پیشکسوتان خود را نگاه نمی دارند.

نوری زاد بازیکنان و مربیان خارجی را یکی از چالش های کنونی فوتبال ما عنوان و اظهار کرد: شرایط اقتصادی و قراردادهای بالای بازیکنان و مربیان خارجی و شکایت هایشان باعث ضربه به فوتبال کشور شده در حالیکه ما در داخل کشور مربیان و بازیکنان ارزنده تری از این گزینه ها داریم و می توانیم از حضور آن ها بهره ببریم.

وی در خصوص شیوع کرونا و تاثیر آن بر فوتبال گفت: کرونا بر تمام جنبه های زندگی از جمله ورزش تاثیر گذاشته است. هر چند فوتبال بدون تماشاچی معنایی ندارد ولی ما چاره ای جز این نداریم و باید پروتکل ها بهداشتی را در زندگی فردی و اجتماعی را رعایت کنیم.

این پیشکسوت فوتبال با تقدیر از زحمات صندوق حمایت گفت: با حضور دکتر ابطحی تغییرات خوبی در روند خدمات دهی صندوق ایجاد شده است و این کاملا محسوس است. صندوق با خدمات و برنامه های خود احترام و تکریم به پیشکسوتان را نهادینه کرده است.

شاپور نوری زاد از 15 سالگی فوتبال را از مدرسه آغاز کرد. بعد از آن در تیم منتخب انزلی و گیلان توپ زد واز آن عضو تیم ملوان بندرانزلی شد. او زمانی که در نیروی دریایی خدمت می کرد به عضویت تیم ارتش درآمد. نوری زاد مدتی نیز مدیر تدارکات تیم های ملی فوتبال کشور بوده است. وی در تمام دوران حرفه ای خود در تیم ملوان توپ زده و هم اکنون نیز در کادر اجرایی این باشگاه حضور دارد.