برای اهدای کمک‌های خیرخواهانه؛

قهرمانان ملی کشتی به محلات محروم زاهدان رفتندحدود ۶۰۰ جفت کفش، بسته های لوازم التحریر و کیف مدرسه در چهار مدرسه استیجاری در محلات قدیمی و محروم کریم آباد، شیرآباد و جم از شهر زاهدان توسط جمعی از قهرمانان ملی کشتی اهدا شد.

به گزارش پایگاه صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از مهر، حسن رحیمی، علیرضا کریمی، اصغر بذری و عباس طحان در قالب موسسه خادمین علی ابن ابیطالب(ع) کمک های مردمی را با کمک معلمان و دست اندرکاران مدارس شهرهای مذکور بین دانش آموزان محروم این محلات که بیشتر آنها بدون شناسنامه هستند، توزیع کردند.

در این خدمات رسانی تلاش شد کفش‌ها کاملا در اندازه پای کودکان دانش آموز به دست آنها برسد. از این رو تمامی ۶۰۰ جفت کفش توسط قهرمانان ملی به پای کودکان تست شده و پس از اندازه گیری اولیه و اطمینان از تناسب کفش با پای کودکان به دانش آموزان اهدا شد. این اقدام نیکوکارانه حدود ۹ ساعت بطول انجامید.

همچنین در قالب یک فعالیت خیرخواهانه دیگر امیر حشمتی کودکی تهرانی است که حتی می تواند الگوی بسیاری از بزرگترها باشد، دارای پای مصنوعی شد. او با یک پا و دو عصا در زمین فوتبال با انگیزه تمام پا به پای سایر بچه ها فوتبال بازی می کند و گل می‌زند و حتی پاس گل هم می‌دهد.

حسن رحیمی قهرمان جهان و مدال‌دار المپیک و سجاد سالاروند قهرمان برجسته و استثنایی کوهنوردی دنیا که با دو پای معلول، قلل مشهور و مرتفع داخلی و خارجی زیادی را فتح کردهع، از چند ماه گذشته از طریق موسسه خادمین علی بن ابیطالب پیگیر ساخت پای مصنوعی برای امیر حشمتی شدند. این پای مصنوعی که از ناحیه لگن به پایین طراحی و ساخته شده، در حضور سایر هم تیمی‌های امیر، به لگن او نصب شد.