درخشان: کرونا بر کیفیت زندگی تاثیر منفی گذاشته است/ حضور دکتر ابطحی نقطه عطف تحولاتی خوب در صندوق بوده استحمید درخشان کاپیتان اسبق تیم ملی و پرسپولیس، معتقد است کرونا بر همه جنبه های زندگی از جمله ورزش تاثیر گذاشته و کیفیت آن را پایین آورده است.

درخشان در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: کرونا یک مساله جهانی است و بر کیفیت زندگی همه تاثیر گذاشته است. ورزش و فوتبال نیز از این قاعده مستثنا نبوده اند. نامنظم شدن برگزاری مسابقات و عدم حضور تماشاگر از دلایل این افت کیفیت و کاهش انگیزه ورزشکاران است با این وجود باید شرایط را پذیرفت تا این دوران را با کمترین آسیب گذراند.

وی در خصوص شرایط کنونی پرسپولیس گفت: پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا را در پیش دارد و امیدواریم ترکیب جدید خیلی زود به هماهنگی با هم برسند و بتوانند در این رقابت ها و همچنین فصل جدید خوب ظاهر شوند.

پیشکسوت فوتبال با اشاره به تفاوت فوتبال حال حاضر با چند دهه قبل گفت: در دورانی که ما فوتبال بازی می کردیم با وجود محدودیت های ممکن فوتبال را عشق جلو می برد و رقم های بالا تعیین کننده نبود.

درخشان در ادامه با اشاره به اقدامات مثبت صندوق حمایت در دو سال اخیر گفت: از زمان حضور دکتر ابطحی در صندوق حمایت اتفاقاتی مثبت و ارزشمندی در راستای تکریم و حمایت از پیشکسوتان رقم خورده است. این را از لحظه ورود به صندوق در برخورد با پرسنل تا اجرای برنامه های متنوع می توان دید.

وی برگزاری مراسم تجلیل و تکریم از پیشکسوتان را از مهم ترین اقدامات صندوق در یک سال گذشته عنوان و تاکید کرد: پیشکسوتان ذخایر مهم کشور هستند و باید قدردان آن ها بود. برگزاری این گونه مراسم ها به معرفی پیشکسوتان که تاریخ ورزش کشور هستند کمک می کند و امیدواریم دنباله دار باشد و با پایان کرونا دوباره شاهد اجرای آن ها باشیم.

درخشان گفت: امیدواریم دکتر ابطحی نیز با توجه به برنامه‌های سازنده و نگاه ویژه‌ای که به پیشکسوتان دارند سال‌های بیشتری در صندوق حضور داشته باشند.