امامعلی حبیبی: حالم خوب است؛ 7 ماه است که حتی موبایل هم دستم نگرفته‌ام/ از صندوق حمایت ممنونم که پیگیرحال پیشکسوتان استامامعلی حبیبی مرد طلایی المپیک ۱۹۵۶ ملبورن ملقب به ببر مازندران از حال خوب خود در وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: 7 ماه است که در قرنطینه کامل هستم و حتی گوشی موبایل هم دستم نگرفته‌ام.

دارنده 4 مدال طلای جهان و المپیک در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: متاسفانه این ویروس دمار از روزگار همه مردم جهان درآورده است، امیدوارم به حق علی (ع) به زودی این ویروس ریشه کن شود و از دست آن خلاص شویم.

وی در ادامه افزود: چندی پیش کسالتی داشتم که خوشبختانه برطرف شده است. از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز در خانه قرنطینه هستم و تمامی قوانین بهداشتی را رعایت می‌کنم. حتی موبایلم را هم به دامادم دادم و 7 ماه است که گوشی ندارم. در باغ خانه خود مشغول کشاورزی هستم و خداراشکر حالم خیلی خوب است.

حبیبی درباره لغو تمرینات و مسابقات کشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: تا زمانی که ویروس کرونا ریشه کن نشده است حتی یک کشتی گیر هم حق رفتن روی تشک را ندارد. جان ورزشکارانمان از همه چیز مهمتر است.

وی در پایان ضمن تشکر از مسئولان صندوق گفت: واقعا از مسئولان صندوق تشکر می‌کنم که اینقدر پیگیر حال پیشکسوتان هستند. امیدوارم با ازبین رفتن ویروس کرونا شاهد اتفاقات بهتری در ورزش کشتی ایران و جهان باشیم.

امامعلي حبيبي کشتی گیر عضو تیم ملی کشتی آزاد وقهرمان المپیک 1956ملبورن در پنجم خرداد سال 1310 در يكي از روستاهاي شهر بابل متولد شد.

وی طلای المپیک وزن 67 کیلوگرم بازیهای 1956 ملبورن، طلای جهانی 1959 تهران، 1961 یوکوهاما و1962 تولیدو وطلای بازیهای آسیایی 1958 توکیو درکارنامه افتخارات امامعلی حبیبی می درخشد. او نخستین مدال طلای تاریخ ورزش ایران در المپیک را دریافت نموده است.

امامعلی دردوران حضورش درعرصه جهانی معروف به سریعترین کشتی گیر جهان بود. معروف است که در مسابقه‌های جهانی تهران موفق شد دو تن از بزرگان کشتی جهان واختانگ بالاوادزه از شوروی و اسماعیل اوغان از ترکیه را مجموعاً در کمتر از سه دقیقه ضربه‌فنی کند.

از سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۰ میلادی) در مازندران یک جام معتبر بین‌المللی به نام او و دیگر قهرمان کشتی ایران(عبدالله موحد) برگزار می شود. امام‌علی حبیبی هم اکنون در باغ شخصی‌اش در حوالی پارک جنگلی تِلار قائم‌شهر در استان مازندران زندگی می‌کند.