حیدری: تمرینات کشتی با رعایت اصول بهداشتی آغاز شود/ حضور دکتر ابطحی در صندوق مصداق جمله «کار را به کاردان بسپار» استعلی اکبر حیدری دارنده مدال المپیک توکیو، تاکید کرد با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرینات کشتی را باید به صورت جدی آغاز کرد.

حیدری درگفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشورگفت: از زمانی که کرونا آمد شرایط ورزش نیز مانند سایر بخش های زندگی تغییر کرد. بسیاری از قهرمانان در حال تمرین و آماده سازی خود برای المپیک بودند و کرونا باعث شد رشته کار از دست فدراسیون ها و کلیه ورزش ها خارج شود.

وی افزود: هم اکنون تمام سالن ها تعطیل هستند و ورزشکاران دچار سردرگمی شده اند. من معتقدم می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت اصول از حضور قهرمانان بنام برای مربیگری و تمرینات استفاده و سالن های ورزش را احیا کنیم و نگذاریم کشتی گیرانمان از وضعیت ایده آل خارج شوند هر چند که برخی از آن ها به صورت انفرادی کار می کنند ولی می توان دوباره شرایط را برای شگفتی های کشتی فراهم کرد.

این پیشکسوت کشتی در خصوص اهمیت حضور قهرمانان در امور خیریه و میانجی گری گفت: الگوی ما ورزشکاران در منش و رفتار، بزرگان و پهلوانانی چون مرحوم تختی بوده و هست. قهرمانان در افکار عمومی و در میان مردم مورد توجه هستند و از اعتبار و اعتماد برخوردار هستند.

حیدری با بیان اینکه ورزشکاران الگوی مردم هستند، ادامه داد: قهرمانان هر فراخوانی بدهند مردم استقبال می کنند بنابراین با روحیه ی کمک و یاری می توانند در جامعه نقش مثبتی داشته باشند. همانطور که شاهد بوده ایم بسیاری از قهرمانان و ورزشکاران در شرایط بحرانی چون زلزله و سیل و هم اکنون کرونا به دنبال دستگیری از مردم بی بضاعت بوده و هستند.

وی با بیان اینکه حضور دکتر ابطحی در صندوق حمایت یک اتفاق مبارک و مثبت بود گفت: زمانی که به همت آقای مهر علیزاده صندوق راه اندازی شد. صندوق برایمان حکم خانه را داشت اما بعد از آن متاسفانهاز فعالیت های صندوق بی خبر بودیم و دوباره با حضور دکتر ابطحی و اقدامات موثرش پا و دلمان به صندوق باز شد.

دارنده مدال المپیک با تاکید بر اینکه ما پیشکسوتان به این نتیجه رسیده ایم که کار باید دست کاردان باشد، اظهار کرد: دکتر ابطحی گزینه مناسب و شایسته ای برای مدیریت صندوق بوده و این را با برنامه ها و اقداماتش نشان داده است و امیدواریم وزارت ورزش با حمایت از صندوق فرصت خدمت دهی بیشتر را فراهم آورد.

حیدری با اشاره به مراسم های تجلیل و تولد از سوی صندوق ادامه داد: بعد از افتتاح سالن محمد نصیری ما قهرمانان سابق که زمانی در اردوها با موهای مشکی کنار یکدیگر بودیم به واسطه برنامه ها و مراسم های صندوق دوباره دور هم جمع شدیم ولی این بار با موهای سفید و فرصت برای دیدار و در آغوش کشیدن یکدیگر فراهم شد. من معتقدم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری باز هم می شود این مراسم ها را با تعداد کمتری برگزار کرد.

سید علی اکبر حیدری قهرمان ارزنده و پر افتخار کشتی کشور در دهه چهل بوده است. وی در سال 1320 در تفرش به دنیا آمد. حیدری دارنده مدال برنز المپیک توکیو در سال 1964 و مدال نقره بازی های آسیایی بانکوک در سال 1966 در دسته ۵۲ کیلو گرم بوده است. وی در دوران ورزش حرفه ای بارها در تورنمنت های بین المللی صاحب عنوان شد از جمله دوبار قهرمانی در جام تفلیس و قهرمانی در جام دانکولف. وی یکی از مربیان تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی ۱۹۷۷ بود. این پیشکسوت ارزنده کمتر از دوسال پیش با اهدای مدال المپیک خود توانست یک جوان را از مجازات قصاص نجات دهد و در کنار قهرمانی به جوان ها درس پهلوانی نیز بدهد.