محبی: برگزاری لیگ کشتی ریسک بالایی دارد/ با حضور دکتر ابطحی خدمات صندوق دو چندان شده استمهدی محبی پیشکسوت کشتی کشور معتقد است برگزاری لیگ کشتی در شرایط کنونی ریسک بالایی دارد و باید با حفظ کامل اصول بهداشتی برگزار شود.


محبی قهرمان اسبق آسیا در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: باید پذیرفت که ویروس کرونا با ما هست و باید با آن کنار آمد زیرا نمی شود زندگی را تعطیل کرد. در مورد برگزاری مسابقات ورزشی هم همین است همانطور که می بینیم بسیاری از مسابقات ورزشی با تمهیدات لازم درحال برگزاری است.

وی اضافه کرد: مسابقات کشتی یکی از پربرخوردترین مسابقات است و ریسک برگزاری آن بالا است فیلا هم هم اکنون مسابقات خود را تعطیل کرده و منطقی این است که لیگ ایران نیز برگزار نشود ولی اگر چنین تصمیمی گرفته شود باید با رعایت پروتکل های کامل بهداشتی و تست گیری از کشتی گیران قبل از هر مسابقه انجام شود که البته هزینه های بالایی در بر خواهد داشت.

محبی با بیان اینکه ویروس کرونا به وجوه مختلف زندگی از جمله ورزش آسیب زده است، گفت: علاوه بر فعل ورزش بخش های مختلف ورزش نیز ضربه خورده است. بیشترین ضربه را باشگاه ها بخاطر تعطیلی شان خورده اند. باشگاه های دولتی که یک منبع درآمد برای ورزش کشور بودند با تعطیل شدنشان یک طور ضزبه به ورزش زدند و باشگاه های خصوصی هم در این دوران بیشترین زیان را برای صاحبان و کارمندان خود چون مربی ها داشته اند . دست اندرکاران مسابقات از جمله داورها هم در این دوران دچار مشکل شده اند.

این پیشکسوت کشتی در پاسخ به این سوال که تعویق المپیک چه تاثیری بر کیفیت کار کشتی گیرانی که سهمیه کسب کرده اند دارد، اظهار کرد: اگر این تعویق یک سال باشد و المپیک برگزار شود نمی تواند خیلی تاثیر منفی بگذارد. اگر برگزار نشود ممکن است سن برخی ها بالا برود و شانسشان برای المپیک بعدی از دست برود البته این را هم باید در نظر گرفت شرایط کنونی برای تمام کشورها و ورزشکاران است.

وی در خصوص صندوق حمایت گفت: صندوق حمایت همیشه نقش حمایت گر خود را داشته و این نقش بعد از حضور دکتر ابطحی دو چندان شده است و این به وضوح قابل مشاهده است. امیدواریم که این تیم همچنان به کار خود ادامه دهد زیرا قهرمانان و پیشکسوتان از قعالیت های این مجموعه خرسند هستند.

مهدی محبی کشتی گیر آزادکار ایرانی در مسابقات قهرماني آسيا در سال 1988 قهرمان وزن 100 كيلوگرم شد و در سال 1987 نیز مدال برنز آسيا را به دست آورد.