رئیس فدراسیون هاکی با تاکید بر آغاز مسابقات: از فوتبال کم برخوردتریمبهرام قدیمی با بیان اینکه هاکی کم برخوردتر از فوتبال است، از ارسال نامه به مسئولان جهت دریافت مجوز آغاز مسابقات این رشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، رییس فدراسیون هاکی در گفت و گو با ایسنا به برنامه‌های هاکی در زمانی که شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های ورزشی را متوقف کرده است، اشاره و بیان کرد: تا آخر هفته آینده یک زمین در مجموعه ورزشی آزادی برای هاکی چمنی می‌گیریم که دستور آن هم صادر شده. علاوه بر این دستور تحویل یک قطعه زمین مناسب برای هاکی پنج(هاکی با حضور پنج بازیکن و در زمینی به ابعاد ۴۸ در ۳۲ متر) که متوقف شده بود، هم داده شده است. علاوه بر این به دنبال وارد کردن یک چهارم تجهیزات ورزشی‌مان از پاکستان هستیم.

او با بیان قطعی بودن اختصاص یک قطعه زمین در آزادی به هاکی، افزود: کسی جز فدراسیون هاکی، توانایی ساخت و صرف هزینه را ندارد. بقیه شعار می‌دهند اما ما می‌خواهیم این زمین را آماده کنیم. هر چه سریع تر زمین را بدهند ما شروع به ساختن آن می‌کنیم که احتمالا آماده شدن کمپ مورد نظرمان در این زمین یک سال طول بکشد.

رئیس فدراسیون هاکی به درخواست صدور مجور برای آغاز فعالیت‌های این رشته اشاره کرد و گفت: کمیته پزشکی ما هماهنگ با فدراسیون پزشکی ورزشی کلیه پروتکل‌های برگزاری مسابقه و اردوها را فراهم کرده است. به مسئولان نامه می‌زنیم تا مجوز برگزار مسابقه و دعوت نفرات به اردو را دریافت کنیم چون برخورد رشته هاکی نسبت به فوتبال کمتر است و بهمن ماه سال جاری هم مسابقات قهرمانی جهان داخل سالن بلژیک را پیش رو داریم. این مسابقات فعلا لغو نشده و باید آماده شویم. از طرفی قرار است برای این مسابقات از نظر ارزی به ما مساعدت شود.

او به شروع تمرینات رقبای ایران در مسابقات جهانی داخل سالن هاکی اشاره و بیان کرد: بلژیک، قزاقستان، چک و تعداد زیادی از کشورها تمرینات خود را آغاز کرده‌اند. ما هم با دریافت مجوز کار خود را آغاز می‌کنیم.

قدیمی در مورد برنامه‌های فدراسیون برای آماده‌سازی تیم ملی گفت: ۱۱ اردو در نظر گرفته ایم، از طرفی جمهوری چک برای برگزاری یک تورنمنت چند جانبه در آذر ماه به ما نامه زده است. البته با توجه به شرایط شیوع کرونا چیزی مشخص نیست و باید از شورای برون مرزی مجوزهای آن را دریافت کنیم.