کار خیر خواهران منصوریان

جلب رضایت خانواده یک مقتول بعد از 19 سالالهه و شهربانو منصوریان خواهران قهرمان ووشو در اقدامی خیرخواهانه توانستند رضایت خانواده مقتولی را بعد از 19 سال جلب و یک نفر را از چوبه دار نجات دهند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور الهه منصوریان درخصوص اقدام خیرخواهانه روزهای اخیرش به همراه خواهرش شهربانو به فارس گفت: در موضوع بخشش، خانواده مقتول منت سر من و خواهرم گذاشتند، لطف کردند و رضایت دادند.

وی افزود: برای اولین بار در یک کار خیر این چنینی و برای گرفتن رضایت اولیای دم شرکت داشتم. با وجود اینکه بزرگان زیادی برای کسب رضایت خانواده مقتول رفته بودند و این مسئله 19 سال طول کشیده بود و رضایت نمی‌دادند، مردم ما را در روستا و شهرهای کوچک خیلی بیشتر از شهرهای بزرگتر می‌شناختند. به دلیل اینکه مدالهای زیادی را در رقابتهای بین‌المللی کسب کردیم و ماجرای زندگی ما را در برنامه‌ ماه عسل دیده بودند، واقعاً میهمان نوازی کردند و در موضوع بخشش، خانواده مقتول منت سر من و خواهرم گذاشتند لطف کردند و رضایت دادند.

منصوریان ادامه داد: صحبت کردن در این مورد، بسیار سخت است چون اگر حرفی بزنید ممکن است خانواده مقتول ناراحت شوند یا از کوره در بروند. خدا را شکر این کار انجام دادیم. تجربه خوبی بود، ولی امیدوارم اصلاً از این اتفاقات دیگر رخ ندهد.

بانوی قهرمان ووشو تصریح کرد: حرف خیلی تاثیرگذاری را به خانواده مقتول زدم و رضایت آنها برای بخشش حاصل شد، به آنها گفتم؛ اولین باری است که برای رضایت اولیای دم پا پیش می‌گذارم و خدا مرا به اینجا کشانده. تا الان کارهای خیر زیادی نکرده بودم و فقط در حد بخشش مبلغ کمی پول یا سیر کردن گرسنه‌ای، هیچ گاه در این فضا نبودم. اگر به من جوان که آمدم این کار را انجام بدهم و بخشیدید، درس به من یاد دادید و با انرژی برمی‌گردم، مجدداً این کار را ادامه می‌دهم. اگر شما رضایت ندهید ناامید از اینجا می‌روم و دیگر فکر نمی‌کنم در این جلسه‌ها شرکت کنم.

منصوریان با اشاره به اینکه این کار را به تنهایی انجام ندادم، عنوان کرد: علیرضا اصغری، رضا شیری امیر آرتا و شهربانو منصوریان یک گروه بودیم و همه بدون منت زحمت کشیدند. علیرضا اصغری در صفحه شخصی اینستاگرامش کارهای خیر زیادی انجام می‌دهد و بدین شکل، 60 نفر را از قصاص و چوبه اعدام پایین آورده‌ و به آنها امید زندگی دوباره داده است. این کار برای من خیلی لذت‌بخش بود و جوان‌هایی را دیدم که اصلا باورمان نمی‌شود در این کار قدم برمی‌دارند.