خوردبین: برای سلامت جامعه و کاهش بار کادر درمان مسائل بهداشتی را رعایت کنیم/ از احترام صندوق نسبت به پیشکسوتان خرسندممحمود خوردبین پیشکسوت فوتبال تاکید کرد در شرایط شیوع دوباره کرونا باید بیشتر توصیه های بهداشتی را رعایت کرد تا هم سلامت جامعه حفظ شود و هم سنگینی کار کادر درمان که از خودمان هستند کمتر شود.

خوردبین در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: هم اکنون ویروس کرونا تمام دنیا را گرفته و زندگی همه مردم را از روال عادی خارج کرده است. باید زندگی در این شرایط را پذیرفت و آنچه برای سلامت خود و جامعه لازم است را انجام داد.

وی ادامه داد: در تمام این مدت سعی کرده ام قرنطینه را رعایت کنم و فقط در موارد ضروری از خانه خارج شوم. متاسفانه دوباره با شروع برخی فعالیت ها شیوع کرونا شدت یافت و برخی از مردم آن را جدی نگرفتند و اوضاع از کنترل خارج شد. من از مردم خواهش می کنم به فکر سلامتی خود و جامعه در این دوران باشند تا این بحران را رد کنیم. مسائل بهداشتی و توصیه‌ها، به ویژه زدن ماسک و البته استفاده درست از آن را مورد توجه قرار دهند.

این پیشکسوت تیم پرسپولیس در خصوص نتایج اخیر این تیم گفت: موفقیت های اخیر پرسپولیس اتفاقی نیست و پرسپولیس روند رو به رشد و موفق خود را با شروع دوباره لیگ ادامه داد و این نتیجه ی همدلی و کار کادر فنی و بازیکنان است.

خوردبین در ادامه با تشکر از صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور اضافه کرد: صندوق حمایت در سال های اخیر بسیار فعال بوده و ما بعنوان پیشکسوت خوشحالیم که چنین مکانی هست تا به ما احترام بگذارند و از ما یاد کنند.

وی برگزاری مراسم تجلیل از بزرگان ورزش را یکی از کارهای قشنگ صندوق خواند و افزود: در چندین مراسم تجلیلی که صندوق برگزار کرد شادی و شعف در چهره تک تک پیشکسوتان دیده می شد این خوشحالی با میلیاردها پول قابل مقایسه نبود. رضایت خاطر پیشکسوتان از این امر نشان می دهد که صندوق مسیر درستی را در پیش گرفته است.

محمود خوردبین در سال ۱۳۲۷ در شهر تهران چشم به جهان گشود. وی که از چهره‌های مشهور فوتبال و باشگاه پرسپولیس می‌باشد. در دوران بازیگری در پست مهاجم وارد زمین فوتبال می‌شد. خوردبین بین سال‌های 1343 تا 1359 سابقه بازی در باشگاه پرسپولیس تهران دارد. وی در این مدت 170 بار پیراهن این باشگاه را بر تن کرد و 47 گل به ثمر رساند. خوردبین در سال ۱۳۵۰ به پیکان به طور قرضی پیوست و چون پیکان و پرسپولیس در آن سال یک تیم واحد داشتند، وی ازجمله بازیکنانی به حساب می‌آید که فقط برای یک تیم بازی کرده است. محمود خوردبین همچنین سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد. وی 2 بار برای تیم کشورمان به میدان رفته است. خوردبین پس از خداحافظی از فوتبال به مربیگری رو آورد و در سال 1372 نخستین تجربه خود را در این مقام کسب کرد. وی همچنین سابقه سرپرستی در باشگاه پرسپولیس را در کارنامه ورزشی خود دارد.