پیشکسوت فوتبال: ادامه لیگ فوتبال بدون زیرساخت های لازم ریسک بالایی است/ تجلیل و تکریم بزرگان کارِ بزرگِ صندوقِ استنعیم صفری پیشکسوت فوتبال معتقد است برای ادامه دادن لیگ برتر باید تمام زیرساخت های لازم جهت رعایت استانداردها و پروتکل های بهداشتی فراهم باشد.

صفری در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: اگر بتوانیم 50 درصد زیرساخت هایی را که لیگ های معتبر دنیا همچون بوندس لیگا دارند، فراهم کنیم می توانیم لیگمان را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه در شرایط کرونا بهتر است همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند ، افزود: اگر در ادامه لیگ نتوانیم استانداردها و پروتکل ها رار عایت کنیم و زیر ساخت های لازم را برای آن نداشته باشیم برگزاری بازی ها یک ریسک بالا است خصوصا در شهرهایی با وضعیت قرمز.

صفری در خصوص اهمیت وجودی صندوق حمایت گفت: وجود صندوق برای پیشکسوتان ضروری و مفید است. در همه جای جهان پیشکسوتان ورزشی مورد توجه و احترام هستند و بهشان رسیدگی می شود و حتی این افراد معمولا با توجه به دانش و تجربه هایشان مسئولیت هایی نیز در ورزش به عهده می گیرند.

وی با تاکید بر الگوسازی از بزرگان و پیشکسوتان ورزش به ویژه در فوتبال گفت: جوان ها و نوجوانان هم اکنون به دنبال الگوبرداری از سلبریتی ها هستند و ما باید به دنبال درست کردن الگوها مناسب برای آن ها باشیم. در رشته های مختلف ورزش افراد بزرگی با منش های اخلاقی والا داریم که می توانند الگوهای خوبی باشند مثلا در فوتبال بزرگانی چون مرحوم دهداری، مرحوم فکری ، مرحوم امیر آصفی و آقایان عسگرزاده ، حسن حبییی و نوآموز را داریم.

این پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه تقدیر از بزرگان ورزش کار خوبی است، ادامه داد: تقدیر از بزرگان کار ارزنده ایست که صندوق آن را به طور جدی آغاز کرده است و امیدوارم ادامه داشته باشد. بی شک باید در تکریم ورزشکاران قدیمی کوشید زیرا هم باعث افزایش روحیه پیشکسوتان می شود و هم اینکه نگاه مثبتی در ورزشکاران کنونی نسبت به آینده شان ایجاد می کند.

صفری بازیکن سابق تیم گارد و هما و شاگرد مرحوم دهداری بوده است. او بعد از انقلاب نیز مدتی بعنوان سرپرست و مربی در این تیم حضور داشته است.