شجاعی: تابع تصمیمات کنفدراسیون های جهانی هستیم/ اقدامات صندوق نظم بهتری پیدا کرده استشجاعی نایب‌رییس بانوان فدراسیون بسکتبال کشور معتقد است که شروع تمرینات و مسابقات رشته‌های ورزشی مختلف باید تابع تصمیمات کنفدراسیون‌های جهانی باشد، زیرا شیوع ویروس کرونا و اقدامات مقابله با آن یک مساله جهانی است.

فریده شجاعی نایب‌رییس بانوان فدراسیون بسکتبال و پیشکسوت این رشته ورزشی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: سالهاست در جریان مسائل صندوق هستم و خوشبختانه طی سالهای اخیر اقدامات این مجموعه نظم بهتری پیدا کرده و دیدگاه‌ها نسبت به پیشکسوتان خیلی بهتر شده است. همیشه دغدغه این را داشتم که به پیشکسوتانی که مشکلات عدیده مالی و جسمانی دارند رسیدگی بیشتری شوند که با حضور دکتر ابطحی در راس صندوق، واقعا این اقدام انجام شده است. زندگی حرفه‌ای و مالی ورزشکاران در گذشته و درحال حاضر خیلی متفاوت است. امیدوارم بازهم به پیشکسوتانی که وضعیت مناسبی ندارند بیشتر از گذشته توجه شود.

شجاعی درباره زمان شروع تمرینات بانوان بسکتبالیست در موج دوم شیوع کرونا، اظهار کرد: روز گذشته تعدادی از بازیکنان تیم ملی بسکتبال به فدراسیون آمدند و تقاضا داشتند که سالن باز شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات خود را شروع کنند. در حال حاضر ورزشکاران کلافه و نگران هستند و نمی‌توانند بیکار بنشینند.

وی در ادامه افزود: معتقدم اگر الگوی ما کنفدراسیون جهانی و تصمیمات مسئولان آنها باشد بهتر است. زیرا کرونا مساله ای جهانی است و همه دنیا درگیر آن است. درحال حاضر شنیدم رشته‌های ساحلی شروع به کار کرده‌اند و مسابقات آنهاانجام می شوند و ما نیز باید تابع تصمیمات کنفدراسیون های جهانی باشیم.

نایب رییس بانوان فدراسیون بسکتبال همچنین گفت: یکسری از ورزش‌ها همانند تنیس که ورزشکاران آن شروع به کار کرده‌اند خیلی با هم برخورد ندارند و فاصله اجتماعی بین آنها حفظ می‌شود و ازین لحاظ مشکلی پیش نمی‌آید. اما ورزشی مثل بسکتبال که جمعی و پر برخورد است و در فضای سالن سر بسته انجام می‌شود و تنفس در آن زیاد است ممکن است مقداری مساله ساز شود.

شجاعی در ادامه اظهار کرد: معتقدم فدراسیون پزشکی ورزشی با گرفتن مرتب تست خیلی می‌تواند نقش پررنگی در جلوگیری از ابتلای ورزشکاران به ویروس کرونا داشته باشد. البته شنیده‌ام که در رشته فوتبال با اینکه خیلی از ورزشکاران تست گرفته‌اند بازهم عده زیادی به کرونا مبتلا شده‌اند.

نایب‌رییس بانوان فدراسیون بسکتبال در پایان گفت: به هرحال نمی‌شود زندگی را راکد نگه داشت. مسائل و مشکلات بیماری سخت و حاد است اما اگر راه‌کارهای اصولی را برای رعایت بهداشت و انجام تست در نظر بگیرند خیلی از رشته‌های ورزشی می‌توانند آغاز به کار کنند. باز هم بستگی به دستورات کنفداسیون‌ها در شروع مسابقات آسیایی، جهانی و بین المللی دارد.