زادمهر: با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند لیگ ادامه داشته باشد/ اقدامات اخیر صندوق را تحسین و حمایت می کنمدکتر محمدرضا زادمهر بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال و باشگاه پرسپولیس معتقد است با حفظ کامل پروتکل های بهداشتی لیگ برتر فوتبال می تواند ادامه داشته باشد.

زادمهر در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: از دیدگاه یک پزشک معتقدم اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شود و تمام امکانات لازم در این راستا مهیا باشد لیگ می تواند از سر گرفته شود. بعنوان مثال در کشور آلمان که لیگش آغاز شده است این امکانات و تجهیزات وجود دارد و پروتکل های به صورت استاندارد رعایت می شود. تعداد زمینِ تمرین بالا، تمرین کردن بازیکنان در گروه های با تعداد کم. هتلینگ و رختکن مناسب، امکانات پزشکی و تست مکرر کرونا ازجمله این موارد است. اگر باشگاه های ما هم می توانند چنین شرایطی را فراهم کنند و تمامی دستورالعمل هار ا رعایت کنند لیگ می تواند پیش برود.

وی تاکید کرد: در هر حال آغاز بازی های لیگ یک تجربه است و ما می توانیم وارد آن شویم ولی باید احتیاط کرد و اگر در روند مسابقات مشکلی ایجاد و موارد پرخطری مشاهده شد باید هر چه سریعتر لیگ را تعطیل کرد.

زادمهر اظهار کرد: طبق آمارِ روزانه اعلامی مبتلایان و فوتی ها از سوی وزارت بهداشت به نظر می آید خیلی به صورت حرفه ای و کاملا پروتکلی عمل نمی کنیم و باید مراقبت ها بیشتر باشد. در این میان افراد با سن بالا باید بیشتر مراقبت کنند چون سن بالا، بیماری های زمینه ای و بیماری های خاص در ضعف سیستم ایمنی موثر است.

وی ادامه داد: پیشکسوتان ورزشی قطعا به دلیل سال ها ورزش و تمرین، بدن آماده تر و سیستم ایمنی بالاتری دارند ولی احتیاط لازمه زندگی این روزها است و بهتر است این عزیزان در خانه یا حضور در پارک ها با رعایت فاصله اجتماعی به ورزش و نرمش بپردازند تا با رفع کرونا دوباره فرصتی برای ورزش در فضای عمومی و همگانی پیش بیاید.

این پیشکسوت فوتبال در ادامه با اشاره به برنامه های اخیر صندوق حمایت گفت: تجلیل از پیشکسوتان و بزرگان ورزش حرکت زیبا، ارزنده و قابل احترامی از سوی صندوق است و آن را حمایت و تحسین می کنم. بدون شک بسیاری از پیشکسوتان دغدغه مالی ندارند ولی توجهات روحی و معنوی از این دست بسیار خرسندشان می کند.

زادمهر افزود: انجام چنین برنامه هایی شرایط برد برد را برای هر دو طرف ایجاد می کند. یعنی هم صندوق می تواند از سالیان تجربه پیشکسوتان برای بهبود برنامه هاش استفاده کند و هم پیشکسوتان با حضور در اجتماع و دیدار عزیزانشان می توانند دغدغه ها و حرف های دلشان را بیان کنند. در این میان نباید از نقش روابط عمومی و اطلاع رسانی خوب صندوق غافل شد.