پیشکسوت تکواندو: تعویق المپیک فرصتی مناسب برای آماده سازی بیشتر ورزشکاران است/ فعالیت های صندوق با حضور دکتر ابطحی چشمگیرتر شده استحسن اصلانی پیشکسوت تکواندو معتقد است تعویق المپیک به دلیل شیوع کرونا یک فرصت یک ساله ارزشمند برای ورزشکاران مختلف جهت آماده سازی بهتر و بیشتر است.

اصلانی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: فرصت مناسبی برای ورزشکارانی که سهمیه المپیک کسب کردند و یا مسابقات انتخابی در پیش رو دارند پیش آمده تا با آمادگی دو چندان به مصاف رقیبان خود بروند.

وی در خصوص روال زندگی با وجود ویروس کرونا افزود: با حفظ دستورالعمل ها و مسائل پزشکی در محیط کار و زندگی من نیز تقریبا به اجتماع برگشته ام. اما همچنان معتقدم افراد با مشکلات زمینه ای و سن بالا بهتر است تا حد امکان در خانه بمانند. تردد کمتر در اجتماعات و مکان های شلوغ، رعایت فاصله اجتماعی و تحرک جسمانی متناسب با سن به پیشکسوتان کمک می کند تا در این روزها قوی و مقاوم باشند.

اصلانی با بیان اینکه فعالیت های صندوق حمایت با حضور دکتر ابطحی چشمگیرتر شده است، تصریح کرد: ما شاهد اتفاق های جدید در صندوق با تغییر مدیریت هستیم از جمله حمایت های مادی و معنوی که مداوم تر شده است.

این پیشکسوت تکواندو مراسم تجلیل از بزرگان ورزش را بهترین کار ممکن دانست و تصریح کرد: پیشکسوتان وقتی از سکو پایین می آیند فراموش می شوند. این یک آئین قشنگ است که به جامعه، خانواده ی پیشکسوت و خود پیشکسوت یادآور می شود که مهم است و احساس ارزشمند بودن را تداعی می کند. متاسفانه تا قبل از این بیشتر مراسم ها و یاد پیشکسوتان در مراسم ختم یا بستر بیماری بود ولی صندوق نشان داد که باید تا وقتی پیشکوت در سلامت است به یادش بود و از او تجلیل کرد و این امر را نهادینه کرد.

وی اظهار کرد: به یاد پیشکسوتان بودن و تماس با آن ها از سوی صندوق نقطه روشن و پرامیدی برای امثال من است.