عطار‌اشرفی: ممکن است المپیک 2020 اصلا برگزار نشود/ همیشه قدردان زحمات صندوق حمایت هستممهدی عطاراشرفی پیشکسوت وزنه‌برداری و دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی 1974 تهران معتقد است با وضعیتی که کرونا برای مردم جهان ایجاد کرده است ممکن است اصلا المپیک 2020 برگزار نشود.

عطاراشرفی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درمورد تعویق المپیک و تبعات آن گفت: المپیک یک مساله بین‌المللی و جهانی است. وضعیت سفید و قرمز ندارد. باید همه چیز روی حساب و کتاب باشد؛ تا همین لحظه معتقدم که المپیک 2020 برگزار نخواهد شد و حتی در یک سال آینده نیز برگزار نمی شود و به المپیک 2024وصل می‌شود.

وی در ادامه افزود: درحال حاضر سلامتی ورزشکاران از همه چیز مهمتر است. همین قهرمان دو و میدانی، احسان حدادی اصلا فکرش را می‌کرد که درگیر چنین ویروسی شود و بابت آن کلی سختی بکشد؟! امیدوارم آوردگاهای مهم جهانی در شرایط سالم و به دور از هر خطری برگزار شود.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی 1974درباره شرایط حال حاضر خود بیان داشت: من و خانواده‌‌ام درحال حاضر با شرایطی کرونا برای مردم ایجاد کرده است کنار می‌آییم و تا آنجا که مقدور است مسائل بهداشتی و نظافت را رعایت می‌کنیم. از همان اوایل که کرونا شروع شد ما درگیر یک جابه جایی منزل بودیم و چاره‌ای نداشتیم، ولی خوب خداوند کمک کرد و تا این لحظه من و خانواده‌ام سلامت هستیم.

وی همچنین گفت: این ویروس به هرحال گریبان همه را می‌گیرد، حالا چه خوشمان بیاید و چه نه؛ در بعضی‌ها به صورت خفیف و در بعضی‌ها نیز به صورت شدید خود را نشان می‌‎دهد؛ اما تنها چاره کار رعایت بهداشت، حفاظت خانگی و دور شدن از تجمعات است.

عطار اشرفی در پایان با بیان اینکه "صندوق حمایت همیشه به فکر پیشکسوتان و قهرمانان است" اظهار داشت: مراسم‌هایی که سال گذشته توسط صندوق برگزار شد واقعا کار نو و زیبایی بود که بعد از آن، هرجا که مصاحبه کردم از مدیرعامل صندوق جناب دکترابطحی از این بابت خیلی تشکر کردم. برای روحیه پیشکسوتان و قهرمانان واقعا این رخدادها بسیار خوب است و ماندگار می‌شود. امیدوارم این ویروس منحوس ازبین برود تا مراسم‌های صندوق دوباره ادامه یابد.

مهدي عطار اشرفي، وزنه‌بردار قهرمان مازندراني در سه دوره مسابقات وزنه‌برداري ارتش‌هاي جهان(1976)، (1977) و ( 1978) و نهمين وزنه‌بردار المپيك مونترال كانادا (1976) حضور داشت. وی در سال 1327 در شهر آستانه اشرفيه به دنيا آمد و از 17 سالگي فعاليت در رشته‌ي وزنه‌برداري را آغاز كرد. در سال 1350 به عضويت تيم ملي وزنه‌برداري درآمد و 9 سال زير نظر مرحوم نامجو عضو ثابت تيم ملي وزنه‌برداري شد. از سال 1358 به عنوان مربي، هدايت تيم ملي وزنه‌برداري را بر عهده داشت و تا سال 1365 در پست مربي تيم فعاليت كرد و پس از آن براي هميشه از وزنه و وزنه‌برداري كناره‌گيري كرد.