حدود 5 ماه تا المپیک وقت داریم؛

مسئول برد و باخت تیم ملی کادر فنی است!معلوم نیست برخی کشتی‌گیران را چند بار باید محک زد و به میادین بین‌المللی فرستاد!

وقتی کشتی‌گیری بهترین فرصت‌های ممکن را از دست داده و در رقابت‌های جهانی نتوانسته انتظارات را برآورده کند، چگونه بعضی افراد از وی دفاع کرده و حتی نسخه حضورش در المپیک را می‌پیچند.

برای صاحب قلم همه کشتی‌گیران، مربیان و دست‌اندرکاران کشتی قابل احترام‌اند، اما دوستان باید توجه کنند، حدود 150 روز دیگر باید در بزرگترین رویداد ورزشی جهان (المپیک)، شرکت کرده و بتوانیم به مدال‌های رنگارنگ برسیم.

در چنین شرایطی آیا باید به فکر کسب سهمیه‌های المپیک بود یا فلان کشتی‌گیر امتحان پس داده را مطرح کرد که چنین و چنان شده و باید عضو تیم ملی در المپیک باشد.

دوستانی که چنین مسائلی را مطرح می‌کنند، بدانند شرایط امروز کشتی متفاوت از سال گذشته است. در المپیک باید در 6 وزن به مصاف حریفان برویم در حالی که دست به نقد در 2 وزن 57 و 86 آزاد و 60 ـ 77 و 130 کیلو فرنگی موفق به دریافت سهمیه‌ها شده‌ایم! به عبارت دیگر باید ر 4 وزن آزاد و 3 وزن فرنگی سهمیه‌ها را به دست آورده و با ترکیبی کامل رهسپار توکیو شویم. پرسش این است، آیا بحث گرفتن سهمیه‌ها باید در الویت باشد، یا حضور فلان کشتی‌گیر؟!

اگرچه نقد مسائل کشتی حق مسلم مفسران است، اما هیچ عقل سلیمی نمی‌گوید مربی تیم ملی با داشتن کشتی‌گیر درجه یک وی را کنار گذاشته و انگشت به روی نفر ضعیف بگذارد. با توجه به اینکه مسئول بردوباخت تیم ملی در المپیک کادر فنی است، اجازه دهید سرمربی تیم ملی تصمیم‌گیری کرده و تیم ملی را برای حضور پر قدرت در المپیک 2020 توکیو آماده سازد.

اکبر فیض