پنجعلی: مربی داخلی برای فوتبال ما به مراتب بهتر بودمحمد پنجعلی پیشکسوت فوتبال معتقد است در شرایط کنونی مربی داخلی در فوتبال ما می توانست به مراتب بهتر از مربی خارجی کار کند.

پنجعلی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال گفت: انتخاب اسکوچیچ در وضعیت کنونی هیچ دردی از تیم ملی ما دوا نمی کند. همه معادله ها در حال حاضر به نفع اوست زیرا در صورت عدم نتیجه نیز می گوید من دیر به تیم آمده ام و تیم را من نبسته ام و توجیه هایی از این دست. تنها باید امیدوار بود که در ادامه او نیز برای طلبش از فدراسیون شکایت نکند.

وی افزود: همچنان معتقد هستم در شرایط کنونی مربی داخلی با توجه به شناختی که از فوتبال و تیم های ایرانی دارد به مراتب بهتر از مربی خارجی است. چیزی که هم اکنون در تیم های استقلال و پرسپولیس می بینیم.

این پیشکسوت فوتبال چالش های کنونی فوتبال را عدم ثبات در فدراسیون فوتبال عنوان کرد و ادامه داد: ضعف مدیریت و عدم ثبات در فدراسیون فوتبال علت اصلی ناکامی فوتبال ماست. فوتبال ما ساختار حرفه ای ندارد و نمی توان مقصر هر مشکلی را تنها مربی دانست و ضعف ها را پشت انتقاد از او پنهان کرد.

پنجعلی در ادامه در خصوص فعالیت های صندوق حمایت گفت: در ماه های اخیر صندوق اهمیت بیشتری به ویژه از لحاظ معنوی به پیشکسوتان داده است و باعث ایجاد انگیزه و امید در آن ها شده است.