می آبادی: عدم هماهنگی میان بازیکنان علت اصلی ناکامی هندبال ایران بودفرامرز می آبادی پیشکسوت هندبال معتقد است عدم هماهنگی و فرصت کم تمرین میان بازیکنان داخلی و لژیونرها علت اصلی ناکامی تیم هندبال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بود.

می آبادی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: یک تیم تنها با مجموعه ای از ستاره ها نمی تواند موفق باشد بلکه باید هماهنگی میان آن ها نیز ایجاد شود. برای این مسابقات لژیونرها خیلی دیر به تیم ملی پیوستند هر چند فدراسیون هندبال تمام تلاش خود را کرد و لژیونرها توانستند تیم را همراهی کنند در حالی که در دوره های قبل باشگاه ها نمی گذاشتند لژیونرها تیم ملی را همراهی کنند.

وی اظهار کرد: تیم هندبال ما تیم قوی ای بود و می توانست در برابر بحرین و کره به برتری برسد. نکته دیگر این است که بغیر از ناهماهنگی، عدم آمادگی جسمانی نیز از دیگر دلایل ضعف تیم به ویژه در دقایق آخر بود.

این پیشکسوت هندبال تاکید کرد: مشکل اصلی هندبال ما عدم حمایت و نبود سرمایه گذار است با صراحت باید گفت آنقدر که از تیم فوتبال امید حمایت می شود از تیم ملی هندبال حمایت نمی شود و بی شک باید به اندازه امکانات و توان از یک تیم انتظار داشت.

می آبادی با اشاره به اینکه در بخش پایه هندبال ما خوب کار می کند، گفت: خوشبختانه چند سالی است که کار بر روی تیم های پایه آغاز شده و در تیم ملی بزرگسالان نیز شاهد حضور چند بازیکن جوان و پرآتیه بودیم. این جوانان می توانند در آینده از حیثیت هندبال ایران دفاع کنند.

وی تصریح کرد: نکته دیگر این است که سطح لیگ داخلی هندبال باید بالاتر برود. بازیکنان باید در باشگاه آماده و آبدیده شوند، تیم ملی جای آماده سازی بازیکن نیست. به همین دلیل است که تیم ما در اردوهای کوتاه مدت نمی تواند بازیکنان را آماده کند و نیاز به اردوهای بلند مدت دارد.

می آبادی در خصوص حضور مربی داخلی در کنار تیم ملی گفت: این بار ما به یک مربی ایرانی اعتماد کردیم و اشتباه نکردیم. مگر سال ها قبل که خارجی ها بودند چه نتیجه ای برای ما داشت همیشه آن ها بودند و نتیجه نمی گرفتیم این بار مربیمان داخلی بود که تمام توان خود را برای تیم گذاشت.

این پیشکسوت هندبال افزود: کار صندوق در یاد کردن از پیشکسوتان ورزش در دوران بازنشستگی بسیار ارزنده است. زیرا پیشکسوتان در این دوران به توجه روحی و معنوی بیشتر نیاز دارند.