نراقی:عدم آگاهی مدیران پاشنه آشیل فوتبال ایران است/ حرف و عمل دکتر ابطحی نشانگر دغدغه مندی و اعتقاد به خدمتگزاری اوستهادی نراقی پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه استقلال معتقد است چالش ها و بحران های این روزهای فوتبال ما ناشی از عدم آگاهی و شفافیت مدیران است.

نراقی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: ناآگاهی مدیران فوتبالی ما نسبت به مقررات بین المللی فوتبال باعث شده تا تیم های ما نتوانند بر اساس آن قوانین و مقررات حرکت کنند و اتفاق های اخیر را رقم زده است.

وی ادامه داد: مشکل دیگر این است که مدیران باشگاه های ما غیرکارشناسانه و احساسی با مساله سلب میزبانی تیم های ایرانی برخورد کردند. علت این مساله عدم امنیت عنوان شده بود و مدیران ما با تصمیم گیری نادقیق و احساسی در لحظات اول نه تنها دستاوردی برای فوتبال نداشتند بلکه به عزتمان نیز لطمه زد.

نراقی توضیح داد: اگر مربیان و ورزشکاران داخلی از سوی مدیریت حمایت شوند و همان امکانات و فرصت هایی که در اختیار مربیان خارجی قرار داده می شود به آن ها نیز داده شود می توانند عملکرد خوبی داشته باشد. ما مربیان بزرگی در فوتبالمان داریم که در ابتدای راه مربیگری با این حمایت ها توانستند رشد کنند و یک مربی صاحب سبک و کلاس شوند.

این پیشکسوت استقلال تاکید کرد: در زمانی که به علل مختلف چرخه اقتصادی در فوتبال هم لطمه دیده بهتر است از گزینه های داخلی استفاده کنیم. در تیم استقلال اگر از فرهاد مجیدی بعنوان سرمربی حمایت شود و واقعیت ها به طرفداران گفته شود شاهد اتفاقات خوبی در ادامه خواهیم بود.

نراقی در خصوص اقدامات اخیر صندوق حمایت گفت: آنچه از عمل و سخنان مدیر صندوق دکتر ابطحی برمی آید نشانگر دغدغه مندی و اعتقاد به خدمتگزاری ایشان است برای همین حرف و عملش به دل می نشیند. برنامه های اخیر صندوق در راستای تجلیل از پیشکسوتان و برگزاری جشن تولد برای اعضای صندوق بسیار کار زیبا و تاثیرگذاری است و نه تنها باعث ایجاد انگیزه و شوق در میان پیشکسوتان می شود بلکه این اطمینان را به قهرمانان روز هم می دهد که با عشق و تلاش بیشتر کار کنند چون در آینده قدر زحمات آن ها را خواهند دانست.