دکتر ابطحی: به دنبال سنت جدید گردهم آوردن پیشکسوتان در مراسم شادی هستیممدیرعامل صندوق حمایت با بیان این که حضور پیشکسوتان در خانه پیشکسوتان باعث افتخار است،گفت: ما به دنبال بنای سنت جدیدی هستیم تا دوستان در مراسم شادی، سرور، نشاط و بهجت نه در روزهای اندوه و تلخی کنار هم باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، دکتر سیدمصطفی ابطحی در مراسم تجلیل از قاسم امیریاوری،محمد علی صنعتکاران و ناصر نوآموز اسطوره های کشتی، بوکس و فوتبال گفت:بسیار خرسند و خوشحالم که بار دیگر در خدمت شما اسطوره های ورزشی کشور برای تجلیل از سه قهرمان، سه دلاور و سه مرد روزهای سخت گرد هم آمدیم.

وی افزود: باعث افتخار است که در خانه خودتان، خانه پیشکسوتان حضور دارید. ما به دنبال بنای سنت جدیدی هستیم تا دوستان در مراسم شادی، سرور، نشاط و بهجت نه در روزهای اندوه و تلخی کنار هم باشند.

مدیرعامل صندوق با بیان اینکه دی ماه یادآور درگذشت جهان پهلوان تختی است، ادامه داد: درسی که از مرگ تختی و تختی ها می آموزیم این است که تختی های زمان خود را بشناسیم و بشناسانیم و برای نکوداشت آن ها قدم برداریم.

دکتر ابطحی تاکید کرد: هر کدام از شما بزرگان تختی های برومند و دلاور این سرزمین هستید و  وظیفه من و همکارانم در وزارت ورزش و صندوق حمایت نکوداشت شأن، مقام و معرفی نام و آوازه شماست تا جامعه جوان، بی تاب و کم حوصله ما با صبر، شکیبایی و بردباری شما آشنا شوند.
و دست های نیرومند شما را برای روزهای سخت بگیرند و در روزگاری که رقابت حرف اول را می زند از رقیبان دور و نزدیک پیشی بگیرند.

وی در خصوص برنامه های آتی خدمت به پیشکسوتان نیز عنوان داشت: در کمیته تخصصی نامگذاری اماکن شهری در شورای شهر مصوب شد برخی خیابان ها و میادین شهر به نام شما بزرگانی که زنده اید و تا ابد نامتان زنده می ماند نامگذاری شود. تجلیل از مرده گان بس است و باید سفره تجلیل از زنده گان را باز کرد.

ابطحی ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام شده هماهنگی با شورای شهر و شهرداری برای ارائه بلیت رایگان مترو و بی آر تی در سال ۹۹ برای پیشکسوتات و قهرمانان است.
همچنین با شورای شهر و شهرداری مشهد جهت راه اندازی شعبه دوم صندوق حمایت در مشهد رایزنی شده و ان شالله میزبان خوبی برای پیشکسوتان خواهند بود.

وی با بیان اینکه هیچ صنف و فردی به اندازه پیشکسوتان ورزش اعتبار و آبرو نزد مردم ندارد، گفت: با معاون فرهنگی قوه قضاییه برای استفاده از سرمایه اجتماعی بلندی که در اختیار شماست هماهنگ شده ایم تا از شما انسان های والا برای داوری و حکمیت منازعات اجتماعی استفاده و با بزرگواری و اعتبار شما آب لطف بر آتش مخاصمات فردی و اجتماعی ریخته و با دست شما نزاع ها و ستیزها را تبدیل به مودت و برادری کنیم و با حضورتان مهر و عشق را در جای جای کشور بکاریم‌.

دکتر ابطحی اضافه کرد: برگزاری جشن تولد پیشکسوتان و فرصت سازی برای ارائه خدمات بیشتر به شما عزیزان از دیگر برنامه های صندوق است.