با برگزاری مراسمی در خانه پیشکسوتان صورت گرفت؛

تجلیل صندوق حمایت از نوآموز، صنعتکاران و امیریاوریصندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش در ادامه برگزاری مراسم تجلیل و تکریم از اسطوره‌های ورزش کشور، این بار در خانه پیشکسوتان (هتل ورزش) از ناصر نوآموز، محمدعلی صنعتکاران و قاسم امیر یاوری سه اسطوره رشته‌های فوتبال، کشتی و بوکس تجلیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، امروز (سه شنبه 10 دی ماه) مراسم تجلیل از ناصر نوآموز، محمدعلی صنعتکاران و قاسم امیر یاوری اسطوره‌های سه رشته‌ فوتبال، کشتی و بوکس در خانه پیشکسوتان (هتل ورزش) با حضور جمعی زیادی از قهرمانان و پیشکسوتان و مدیران سابق و حال حاضر ورزش ایران برگزار شد.

در این مراسم چهره های شاخصی چون محمد نصیری، جواد زرینچه، تقی عسگری، پرویز سیروس پور، هادی نراقی، مهدی هویت دوست، محمود خوردبین، حسن و گودرز حبیبی، ضیا عربشاهی، غلامحسین نوریان، محمدرضا طالقانی ، علی جباری، اکبر حیدری، سلمان حسام ، بهتاش فریبا، رحیم عظیمی، عباس نمازیان، فریده شجاعی، پری فردی، شهین داودی، محمود چایچی، هادی زاده، نه رودی، عیسی ساوه شمشکی، رحیم علی آبادی ، پرویز مظلومی، صمد مرفابی، فاطمه سپنجی، حسن میرزاآقابیک، مهین کوره چیان، ابراهیم جوادی ، غلامحسین فرزامی، داریوش مصطفوی، ناصر عظیمی ، عنایت آتشی، محمد زهتاب، مسعود صالحیه ، امن زاده، همایون اردلان، صنعتی، علی قلم سیاه، جمشید آرش و همچنین مسئولانی چون حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس، احمد گواری سرپرست فدراسیون همگانی، جعفر سطوتی مدیر کل امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

باتوجه به نزدیکی پنجاه و دومین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی (17 دی ماه) در ابتدای این مراسم نیز کلیپی از این قهرمان پخش شد. پس از آن پرویز سیروس پور، چهره نامدار و قهرمان سابق کشتی ایران نیز دقایقی درخصوص جوانمردی و اخلاق جهان پهلوان تختی برای حضار صحبت کرد.

محمدرضا طالقانی هم دقایقی درخصوص بزرگان ورزش و برگزاری مراسم تجلیل سخنرانی کرد.

کلیپی نیز از هر سه اسطوره ای که از آن ها تجلیل به عمل آمد پخش شد که یادآور خاطرات دوران ورزشی آن ها بود. همچنین با اهدای تابلوفرشی از تصویر این اسطوره ها از آن ها تجلیل به عمل آمد.

ناصر نوآموز معروف به تیمسار نوآموز متولد ۱۳۱۷و ملی پوش و بازیکن سابق باشگاه‌های فوتبال دارایی و پاس و به عنوان اولین رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را نیز داراست.

محمدعلی صنعتکاران متولد ۱۳۱۷ نیز برنز المپیک کشتی آزاد 1964 توکیو و طلا و نقره مسابقات جهانی 1961 و 1965 را در کارنامه دارد و اولین رئیس فدراسیون کشتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

قاسم امیر یاوری متولد 1310 بوکسور باسابقه ایران است که سابقه حضور در المپیک 1960 و همچنین نقره بازی های آسیایی 1958 توکیو را در کارنامه دارد.