پیشکسوت والیبال: برنامه تیم ملی باید کسب نتایج خوب در المپیک باشدمسعود صالحیه پیشکسوت والیبال معتقد است تیم ملی والیبال ایران در آمادگی خوبی به سر می برد و در مسابقات انتخابی چین با بهترین نتیجه به المپیک راه پیدا خواهد کرد.

صالحیه در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: تیم ایران برترین تیم آسیاست و با توجه به بازیکنان آماده و حضور لژیونرها در شرایط ایده آلی به سر می برد. ما نباید تیم هایی چون چین، کره و قزاقستان را خیلی حریفان بزرگی بدانیم، باید با اعتماد بنفس و خودباوری از آن ها عبور کرد. در واقع برنامه تیم ملی والیبال ما باید کسب نتایج خوب در المپیک باشد.

وی در خصوص تحریم ورزش روسیه و تاثیر آن بر حضور تیم والیبال ایران به طور مستقیم در المپیک گفت: در مورد روسیه هنوز هیچ چیز مشخص نیست. آن ها می توانند فرجام خواهی کنند و باید دید تمام رشته های ورزشی آن ها به دلیل دوپینگ تحریم می شود یا فقط برخی رشته ها، بنابراین در مورد والیبال روسیه هنوز وضعیت مشخص نیست و باید FIVB تصمیم بگیرد در هر حال ما نباید منتظر این موضوع باشیم و کار را در چین تمام کنیم.

این پیشکسوت والیبال ادامه داد: هم اکنون تمام تمرکز فدراسیون، پیشکسوتان و مربیان حضور در المپیک است زیرا افتخاری برای ورزش ایران است. داورزنی هم دغدغه اش همین است و در حال حاضر تمام برنامه ریزی ها و انتصابات خود را به بعد از انتخابی المپیک موکول کرده تا تیم در شرایط پایدارتری به مسابقات برود. باید دید بعد از آن چه رویکرد و انتخاب هایی خواهد داشت.

صالحیه در ادامه برنامه های صندوق در حمایت و تجلیل از پیشکسوتان را عالی ارزیابی و اظهار کرد: تجلیل از بزرگان کاری ارزنده است که باید زودتر صورت می گرفت و خوشبختانه با آمدن دکتر ابطحی انجام شد. دکتر ابطحی در مدت حضورش نشان داده که دلسوز است و برای بهبود شرایط پیشکسوتان تلاش می کند. پیشکسوتان مشکلات خاص خود را دارند و توجهات معنوی باعث تقویت روحیه و ایجاد انگیزه و امید در آن ها می شود.