ذوالفقار نسب: مربی داخلی در شرایط کنونی برای فوتبال ایران بهتر استبیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت فوتبال فسخ قرارداد ویلموتس را با توجه به شرایط ایجاد شده اجتناب ناپذیر دانست و براین که در حال حاضر مربی داخلی برای فوتبال ایران مناسب تر است، تأکید کرد.

ذوالفقارنسب در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: در شرایط کنونی برای فوتبال ایران مربی داخلی بهتر است زیرا مربی ایرانی با جنس فوتبال ما، افکار و روحیات بازیکنان آشناست البته این مربی در صورتی می تواند موفق باشد که امکانات لازم در اختیار داشته باشد.

وی افزود: برای موفقیت و عملکرد بهتر مربی داخلی باید دستیاران خوب خارجی برای آن ها آورد. مربی دروازه بان ها، ترینر، مربی بدنساز، پزشک متخصص ورزشی از نیازهای اصلی موفقیت یک مربی است. آقای کی‌روش زمانی که به ایران آمد با خود هفت دستیار آورد و تمام هزینه هایش را فدراسیون ایران داد. بنابراین می توان چنین هزینه ای برای مربی داخلی هم کرد تا کار را جلو ببرد.

ذوالفقارنسب در خصوص مطرح شدن نام برانکو به عنوان جایگزین ویلموتس گفت: اگر به هر دلیل مربی داخلی برای تیم ملی انتخاب نشد برانکو گزینه خوبی به عنوان مربی خارجی است. وی چند دوره در ایران و مربی تیم ملی نیز بوده و با پرسپولیس سه بار قهرمان شده و فوتبال ایران را به خوبی می شناسد.