تاج: برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان خوش فکری است/ دستمزد چهار ماه آینده ویلموتس پرداخت شدهمهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، پیشکسوتان را همچون ستاره های درخشانی عنوان کرد که هرازگاهی یکی از آن ها خاموش می شود و مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان را فردی خوش فکر دانست که مراسم تجلیل از پیشکسوتان را برگزار می کند.

تاج در گفتگو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: کاری که صندوق حمایت در راستای تکریم و تجلیل بزرگان آغاز کرده بسیار خوب است و از دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق برای این اتفاق باید تشکر کرد.

وی ادامه داد: پیشکسوتان ورزش همچون ستاره های درخشانی هستند که هر از گاه یکی از آن ها خاموش می شود و من خوشحالم و به خود می بالم که هنوز افراد خوش فکری هستند که چنین ایده هایی را اجرایی می کنند و اینگونه مراسم ها را ادامه می دهند. ما نیز در فدراسیون فوتبال تجلیل از پیشکسوتان در مسابقات لیگ را همیشه دنبال می کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور در ادامه با بیان اینکه ویلموتس مربی پروازی نیست در خصوص مطالباتش گفت: ما به دلیل تحریم ها نمی توانیم از روش معمول بانکی برای پرداخت پول مربی ها استفاده کنیم و باید پول تغییراتی کند خوشبختانه با کمک وزیر و برخی دستگاه ها مطالبات و دستمزد او تا چهار ماه آینده پرداخت شده و مربی بر سرکار خود برگشته است.

تاج ادامه داد: به دلیل تحریم ها شرایط سخت و محدودی برای ورزش ما به ویژه فوتبال ایجاد شده و ما از فیفا انتظار داریم به این تحریم ها و اثرش بر فوتبال ما واکنش نشان دهد. همین حالا تیم امید ما در انتقال پول برای هزینه های سفر به اندونزی مشکل داشت. التبه نکته مهم این است که با توجه به این وضعیت هنوز ورزش ما در رشته ها و سطوح مختلف قهرمان می شود و در جهان مطرح است.

وی در خصوص بازی ایران با عراق گفت: تیم ملی ما آمادگی لازم برای ارائه یک بازی خوب را دارد و امیدورایم روز پنج شنبه از سد عراق عبور کنیم. هر چند بازی در اردن نیز هزینه های زیادی برای تیم ملی ما ما با توجه به شرایط داشت نزدیک به 25 هزار دلار به همراه هزینه پرواز چارتر از جمله آن ها بود که فدراسیون پیگیری و انجام داد.