قوچان نژاد: والیبال ایران با اقتدار به المپیک صعود خواهد کردجبار قوچان نژاد کارشناس والیبال تأکید کرد که تیم ملی والیبال ایران با قدرت به المپیک صعود خواهد کرد؛ اما این اتفاق نیازمند همت بازیکنان و مدیریت بهتر کولاکویچ است.

قوچان نژاد در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: باتوجه به سرمایه والیبال کشورمان راهیابی به المپیک کار آسانی و البته بهتر است کولاکویچ جسارت تغییر و ریسک پذیری بیشتری داشته باشد. بی شک پتانسیل بازیکنان با تجربه در کنار بازیکنان جوان موفقیت تیم را تضمین می کند.

وی ادامه داد: تیم ایران نتایج قابل توجهی در جام جهانی نداشت و از آن جایی که در آسیا حرف اول را می زند نتیجه هایش باعث شد که حریف های آسیایی اش چون ژاپن، استرالیا و چین روحیه بگیرند و شاید همین کمی فضا را برای تیم ایران مشکل کرده است.

این کارشناس والیبال در ادامه درخصوص به تعویق افتادن انتخابات فدراسیون گفت: تاخیر در برگزاری انتخابات در وضعیت والیبال کشور و روند فعالیت تیم ملی تاثیر منفی دارد. فدراسیون والیبال یکی از مهم ترین فدراسیون هاست و باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

قوچان نژاد ادامه داد: درست است که فدراسیون هم اکنون با سرپرست اداره می شود و وی تلاش خود را برای کمک به شرایط می کند؛ ولی در تصمیمات بنیادی و کلان نمی تواند خیلی تاثیر داشته باشد؛ با مشخص شدن رئیس فدراسیون به دلیل ماندگاری و ثبات شرایط تصمیم گیری و برنامه ریزی های بلند مدت انجام خواهد شد و اطمینان در عملی شدن قول و قرارهایی چون پاداش ها و برنامه ریزی موثر در شکل و نحوه اردوها می تواند برای تیم روحیه بخش باشد.

وی اظهار کرد: من به بازیکن سالاری در والیبالمان اعتقاد ندارم و اگر چنین چیزی گاهی دیده می شود به علت ضعف مدیریت است.

قوچان نژاد وجود مجموعه ای چون صندوق حمایت را برای قهرمانان و پیشکسوتان لازم دانست و اضافه کرد: اگر صندوق به خوبی حمایت شود می تواند در حمایت از اعضایش موثرتر باشد.