سیف پور: تجلیل از پیشکسوتان تا پیش از این مغفول مانده بود/ تختی پهلوان جهانی بودمحمدابراهیم سیف پور پیشکسوت کشتی کشور معتقد است تجلیل از پیشکسوتان ورزشی اقدامی بود که تاکنون مغفول مانده بود که خوشبختانه صندوق به تازگی مبادرت به این کار ورزیده است.

سیف پور در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: از زمانی که دکتر ابطحی آمدند اقدامات خوبی در صندوق صورت گرفته است و یکی از آن ها تجلیل از بزرگان ورزشی است که در دنیا بنام بوده و هستند. متاسفانه تا به حال کسی به فکر تجلیل از پیشکسوتان نبوده است ما پیشکسوتان که دیگر نمی توانیم ورزش کنیم چیزی غیر از این تجلیل ها برایمان نمانده است.

وی اضافه کرد: اقداماتی که ابطحی انجام داده ماندگار است و شخصیت ورزشی مورد قبول پیشکسوتان است و هر کاری توانسته تاکنون برایشان انجام داده است. همین اقدامات در تقویت روحیه ما تاثیر بسیار دارد، یک زمانی مردم برای همین پیشکسوتان دست و پا می شکستند و حالا کسی یادشان نیست و باید مورد حمایت معنوی باشند.

سیف پور با بیان اینکه برای ورود به هر رشته ورزشی بغیر از استعداد، علاقه و پشتکار نیز مهم است، اظهار کرد: در دوران ما نگاه به ورزش جدی تر بود و ورزشکاران زحمات بسیاری برای حضور در تیم ملی می کشیدند. برای انتخاب در تیم ملی کشتی ما تعداد زیادی مسابقه می دادیم تا به مسابقات انتخابی برسیم و بعد آنجا دوباره برای انتخاب در تیم وارد رقابت می شدیم. کشتی گیران در آن زمان به علت تعداد بالای کشتی ها و مسابقات همیشه بدنی آماده داشتند و روحیه شان برای مسابقه مساعد بود و رو به رو شدن با رقیب برایشان آسان بود. متاسفانه الان مسابقات خیلی کمتر شده است.

وی در خصوص پهلوان تختی گفت: تختی پهلوان جهانی و الگوی جوانان بود، متاسفانه برخی حرف ها در مورد این پهلوان شنیده می شود که صحت ندارد و شایعه است و باید رسانه ها این ها را مدیریت و تختی را با حقیقت معرفی کنند. تختی پهلوان دنیا و فرد بسیار مثبت بود این اشخاص باارزش و قابل احترام هستند.