کوزه گری: صعود هندبال به المپیک شاهکار می‌شودجلال کوزه گری رئیس سابق فدراسیون هندبال معتقد است کار هندبال ایران برای کسب سهمیه المپیک سخت و اگر این اتفاق بیفتد شاهکار کرده است.

کوزه گری در گفت و گو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: شرایط فعلی هندبال ما به دلیل کمبود امکانات و نبود بازی های تدارکاتی خیلی مطلوب نیست و راه سختی در مسابقات انتخابی المپیک پیش رو دارد. تنها بازی تدارکاتی تیم ایران بازی هایی است که این روزها در قطر در حال انجام است.

وی نبود لژیونرهای تیم را از دیگر مشکلات هندبال ایران خواند و افزود: حضور لژیونرها در وضعیت تیم تاثیر مستقیم و مثبتی دارد؛ ولی متاسفانه ما این ظرفیت را در کنار تیم نداریم البته یکی دو نفر از لژیونرها هستند. باید بر این نکته تاکید کرد که حضور لژیونرها وقتی مثبت است که بتوانند در تمرینات حضور پیدا کنند تا بتوانند در مسابقات هماهنگی لازم را داشته باشند.

این پیشکسوت هندبال تاکید کرد: متاسفانه قرارداد اغلب لژیونرها طوری است که در آن مواردی چون حضور بازیکنان در تمرینات و مسابقات تیم ملی شان لحاظ نشده است.

کوزه گری در خصوص حضور مربی خارجی کنار تیم گفت: بودن مربی خارجی مستلزم دادن امکانات و بازی های تدارکاتی خوب است. هرچند مربی داخلی نیز اگر همان امکانات و بازی تدارکاتی را داشته باشد نتیجه مطلوب بدست می آورد. در هر حال وقتی کاری برای تیم نمی شود نباید توقع و انتظار خاصی داشت.

وی در خصوص اهمیت خدمت دهی به پیشکسوتان گفت: پیشکسوتان نیاز به حمایت ویژه دارند و نباید فراموش شوند و صندوق در این مسیر تلاش می کند.