کارشناس والیبال: ایران شانس بالایی در کسب سهمیه المپیک داردخسرو ابراهیم کارشناس والیبال با بیان این که نگرانی اصلی والیبال کسب سهمیه المپیک است، گفت: البته ایران شانس بالایی دارد ولی باید دید در مسابقات انتخابی چه پیش خواهد آمد.

ابراهیم در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: مسابقات جام جهانی بعد از المپیک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا هم در آوازه یک تیم هم رنکینگ یک تیم تاثیر زیادی دارد و تیم ایران می خواهد که بهترین نتیجه را از آن بگیرد ولی نگرانی اصلی آقای کولاکوویچ المپیک خواهد بود.

وی افزود: نمی توان پیش بینی دقیقی نسبت به نتایج بازی های تیم ایران داشت ولی مشهود است که تیم ایران به دلیل رویارویی با تیم های به نام و قدرتمند جهان در این مسابقات خیلی باانگیزه تر و حتی بهتر از بازی های قهرمانی آسیا بازی خواهد کرد زیرا در آسیا در برابر تیم های ضعیف تر بازی می کرد و احتمال پیروزی خود را از ابتدا زیاد می دانست.

ابراهیم در مورد ترکیب تیم ایران در این مسابقات اظهار کرد: کولاکوویچ با همان ترکیب بازی های قهرمانی آسیا به این بازی ها رفته و نسبت به این تیم شناخت دارد بنابراین ترکیب را خیلی تغییر و برای بازی های بهتر روی این تیم حساب باز کرده است. غیر از یکی دو مورد که به تیم اضافه شده اند در یک سال اخیر ترکیب همچنان همان است.

وی در خصوص عدم حضور موسوی در این مسابقات گفت: گویا موسوی به دلیل مصدومیت تیم را همراهی نمی کند ولی سه بازیکن در تیم هستند که می توانند جای خالی او را پر کنند و هر سه نیز کارشان خوب است. اتفاقا عدم حضور موسوی باعث می شود دو بازیکن جوانی که قطعا یکیشان جای خالی او را در ترکیب اصلی پر خواهد کرد و تمام تلاش خود را برای نشان دادن توانایی و پتانسیل خود به کار خواهد بست.

این کارشناس والیبال استفاده نکردن از ظرفیت ها و بازیکنان جوان را یکی از انتقادهای وارده به کولاکوویچ خواند و گفت: او خیلی کم از بازیکنان جوان ما در ترکیب تیم ملی بزرگسالان استفاده کرد در حالیکه تیم جوانان ما در جهان قهرمان شده است و این نقدی است که می توان به عملکرد وی داشت. هم اکنون تیم های بزرگی چون روسیه بر روی جوانانشان سرمایه گذاری کرده اند. ای کاش این اتفاق از سوی مربی تیم ایران نیز از یک سال پیش رخ داده بود و تنها به تجربه و پتانسیل قدیمی ها وابسته نبودیم. البته چون ارزیابی یک مربی معمولا با موفقیت های اوست بنابراین کولاکوویچ نیز ترجیح می دهد که با بازیکنان با تجربه به میدان برود تا امتیاز بدست آورد. البته به نظر می آید در دو سه بازی اخیر کولاکوویچ کمی در تعویض و جایگزین کردن بازیکنان جدید و جوان بی پرواتر شده است.

ابراهیم در مورد شانس کسب سهمیه المپیک توسط تیم ایران گفت: همانطور که گفتم هم اکنون نگرانی اصلی ما کسب سهمیه المپیک است. ما این شانس را داریم ولی باید دید در مسابقات انتخابی چه پیش خواهد آمد. در زمان مربیگری آقای ولاسکو شانس والیبال ما خیلی بیشتر از حالا بود ولی در یک بازی ناخواسته در برابر استرالیا این سهمیه را از دست دادیم هم اکنون نیز رقیب های اصلی مان استرالیا و کره هستند که باید با برنامه ریزی اصولی بتوانیم به کنار زدن آن ها فکر کنیم.