پیشکسوت فوتبال: پرسپولیس دو بر یک دربی را می‌بردمرتضی فنونی زاده پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه کیفیت دربی استقلال و پرسپولیس بالا نیست پیش بینی کرد که تیم پرسپولیس بازی را با دو بر یک می برد و البته گل اول را تیم استقلال می زند.

فنونی زاده در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: دربی تهران نزدیک به 60 سال است که برگزار می شود و از ابتدا چون این دو تیم از تیم های پرطرفدار تهران بودند بازی هایشان مورد توجه و حساس بود و سال به سال به این حساسیت اضافه شد.

وی با بیان اینکه در دربی جایگاه تیم ها فرقی ندارد، افزود: همیشه نتیجه این دیدار مهم بوده و می توان گفت چهار گروه دلشان می خواهد این دیدار با نتیجه مساوی تمام شود از جمله رئیس فدراسیون فوتبال، مدیرعامل تیم ها نیز دلشان می خواهد این بازی مساوی شود چون مدیرعامل تیم بازنده قطعا مورد انتقاد قرار خواهد گرفت. داوران نیز ترجیح می دهند این بازی بدون برد و باخت باشد زیرا اغلب برایشان پرتنش و حاشیه ساز هستند. گروه هواداران نیز که برایشان این بازی بسیار مهم است نیز اگر تیمشان در شرایط برد نباشد ترجیح می دهند که مساوی زمین را ترک کنند.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: طرفداران این تیم به عشق دیدن بازی خوب از سراسر کشور به ورزشگاه می آیند و انتظار می رود که هر دو تیم با تمام وجود بازی کنند. از طرفی توقع این است که داور نیز اجازه دهد سرخابی ها بازی خود را کنند و با سوت های ممتد بازی را از حرکت نیندازد و تا تماشاگران از بازی پرشور و هیجان لذت ببرند. در دهه 60 بازی های این دو تیم پر از گل و موقعیت های جذاب بود امیدواریم دوباره شاهد چنین فوتبالی باشیم و حتی اگر قرار است نتیجه مساوی باشد پرگل باشد.

فنونی زاده در خصوص پیش بینی خود از نتیجه بازی گفت: در حال حاضر شرایط تیم پرسپولیس به دلیل پیروزی اخیر در برابر صنعت نفت بهتر است. استقلال با وجود بازیکنان خوب در اکثر بازی های این فصل نتیجه برد را اغلب از دست داده و شرایط روحی مطلوبی ندارد بنابراین پیش بینی من این است که تیم پرسپولیس بازی را با دو بر یک می برد البته گل اول را تیم استقلال می زند.

وی همچنین در مورد حضور بانوان در استادیوم گفت: به نظر من این اتفاق دیر یا زود باید رخ دهد چون در تمام دنیا زنان به تماشای بازی های فوتبال می نشینند. حضور زنان در استادیوم ها به سلامت روانی و کلامی این فضا نیز کمک می کند چون معمولا آقایان با دیدن خانوم ها عفت کلامی را بیشتر رعایت می کنند و این جز فرهنگ ماست که به حرمت خواهر و مادرانمان برخی الفاظ را استفاده نکنیم. از طرفی دیده می شود که بحث جدا بودن جایگاه خانوم هاست. به نظرم بهتر است که خانوم ها نیز کنار خانواده شان فوتبال تماشا کنند مثلا من اگر خواستم با دخترم به ورزشگاه بروم اگر کنار خودم باشد آرامش و امنیت روحی هر دومان بیشتر است.