ارتقای ۱۵ پله‌ای ایران در بازی‌های جهانی هنرهای رزمی مسترشیپ با ۵ مدال ساواتهتیم‌ملی ساواته ایران در پایان مسابقات جهانی هنرهای رزمی مسترشیپ در کره جنوبی، موفق به کسب پنج مدال طلا و برنز و باعث ارتقای 15 پله ای کاروان ایران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، در پایان مسابقات جهانی هنرهای رزمی مسترشیپ در کره جنوبی، تیم‌ملی ساواته ایران با کسب پنج مدال طلا و برنز از شش فرصت ممکن، نه تنها عنوان پرافتخارترین تیم اعزامی ایران را از آن‌خود کرد، بلکه برای نخستین بار در بخش مسابقات جهانی استایل آسوت، یک ورزشکار ایرانی و نماینده قاره آسیا، موفق به شکست حریف فرانسوی و کسب نشان طلا شد.

در این رقابت ها تیم ملی ساواته ایران در مسابقه فینال وزن ۶۵- کیلوگرم توسط حمزه مرادیان کاپیتان تیم‌ملی موفق به شکست حریف فرانسوی و کسب نشان طلای این وزن شد. وی تا قبل از فینال حریفانی از چین، کره و ژاپن را مغلوب کرد.
در وزن ۶۰- کیلوگرم بهزاد تقی زاده با غلبه بر حریفانی از ژاپن، افغانستان، کره و پرو دومین‌نشان طلای ساواته ایران را کسب کرد.

احسان فسنقری(۷۵-)، محمدرضا ولی زاده(۸۵-) و فرزانه حیدری مهیاری(۶۰-) سه مدال برنز برای ساواته ایران بدست آوردند، میلاد خواجوند عابدینی(۷۵-) نیز به دلیل مصدومیت از رقابت ها بازماند.

پیش از این در جدول رده بندی، یک مدال طلای تیمی تکواندو و دو برنز در موی تای و کاتای جودو و رتبه ۲۶ برای ایران در جدول رده بندی کلی این رقابت ها ثبت شده بود که مدال های ساواته این رتبه را به یازدهم ارتقاء داد.