دکتر ابطحی: خانه پیشکسوتان برای صیانت از زندگی حرفه‌ای این قشر راه‌اندازی شده است/ اسم سالن هتل ورزش را به نام محمد نصیری می‌گذاریممدیر عامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور در مراسم افتتاح خانه پیشکسوتان و تقدیر از محمد نصیری قهرمان وزنه برداری المپیک و جهان گفت: این خانه برای صیانت از زندگی حرفه‌ای پیشکسوتان راه‌اندازی شده و تجلیل از محمد نصیری در رأس برنامه بود و به همین مناسبت اسم سالن هتل ورزش را به نام محمد نصیری می‌گذاریم.

به گزارش روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، دکتر سیدمصطفی ابطحی در این مراسم گفت: پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی آفرینندگان لحظات شاد و ناب برای ملت ایران هستند و بخشی از غرور ملی را آن ها در آوردگاه بین المللی کسب کرده اند.

دکتر ابطحی ادامه داد: ما اینجا جمع شده ایم تا شیوه جدیدی از احترام‌گزاری و سیستمی کردن حرمت گزاری به پیشکسوتان را نهادینه کنیم.

دکتر ابطحی در خصوص افتتاح خانه پیشکسوتان گفت: برای صیانت از زندگی حرفه ای پیشکسوتان این خانه راه اندازی شده، ما امروزه می بینیم که بیشتر صنوف خانه دارند اما نامی از خانه پیشکسوتان ورزش نیست بنابراین ایده تأسیس خانه را خدمت وزیر مطرح کردیم و با هدایت و حمایت ایشان امروز این خانه را افتتاح می کنیم تا در ذیل آن پیگیر امور این عزیزان باشیم.

وی افزود: ما نمی خواهیم فقط در سالگرد فوت پیشکسوتان گرد هم بیایم ما می خواهیم از این پس سنت شکنی کنیم و در سالروز تولد پیشکسوتان جشن بگیریم. ما در خانه پیشکسوتان خدمات و سرویس های مختلف ارائه خواهیم داد و فرصت های جدیدی برای پیشکسوتان خلق خواهد شد. ما به دنبال این هدف هستیم تا این خانه پاتوقی برای حضور پیشکسوتان و قهرمانان باشد و اگر پیشکسوتان جشن یا مراسم عروسی داشتند در همین مجلس و مکان از مهمانانشان پذیرایی کنند.

ابطحی ادامه داد: با توجه به وجه اجتماعی شما عزیزان و اینکه مورد اعتماد مردم هستید و سرمایه اجتماعی والایی دارید ما درصدد هستیم تا از وجود شما برای کاهش آلام اجتماعی استفاده کنیم. شما تا آن روز که بر سکو می رفتید قهرمان ورزشی بودید امروز که آن دوره را پشت سر گذاشته اید باید قهرمان اجتماعی باشید بنابراین کمپین نجات را برای استفاده حداکثری از ظرفیت اجتماعی و مردمی شما فعال خواهیم کرد تا کاری که استاد علی اکبر حیدری با اعطای مدال المپیک خود انجام داد را با تأسیس این کمپین نهادینه کنیم و از آبرو و حیثیت شما برای کاهش آلام اجتماعی و حل و فصل منازعات بهره ببریم.

وی افزود: در کنار تأسیس این خانه از اسطوره ورزش ایران محمد نصیری که 13 مدال المپیک و جهانی در کارنامه دارد تجلیل می کنیم. همچنین به احترام افتخارات و تواضع ایشان نام تالار هتل ورزش را به نام محمد نصیری نامگذاری می کنیم.