پیشکسوت والیبال: با نسل جوان کنار با تجربه ها به المپیک راه پیدا می کنیم/ مربی خارجی فقط از دور نظارت نداشته باشداحمد شوشتری پیشکسوت والیبال ابراز امیدواری کرد که تیم والیبال کشورمان با حضور جوانان در کنار با تجربه ها بتواند سهیمه المپیک را کسب کند و دل مردم ایران را شاد کند.

شوشتری در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: تیم ملی والیبال ایران هم اکنون یکی از تیم های مطرح دنیا و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در آسیاست و بی شک می تواند با تمرکز، تمرینات خوب و هماهنگی بیشتر بعد از قهرمانی در آسیا در مسابقات انتخابی نمایش خوبی داشته باشد و کسب سهمیه کند.

وی در خصوص استفاده از بازیکنان جوان در تیم اظهار کرد: این فرصت باید به جوان ترها داده شود طبیعی است که آن ها نیاز به کسب تجربه بیشتر دارند و زمان می برد تا به هماهنگی و تجربه با بازیکنان با سابقه برسند، در نهایت تیم باید ترکیبی از این دو نسل باشد.

این پیشکسوت والیبال ادامه داد: ما متاسفانه به مربی خارجی وابسته شده ایم در حالیکه افرادی در داخل کشور هستند که می توانند تیم را به خوبی هدایت کنند و نمونه آن را دیده ایم. اگر مربی خارجی می خواهد بیاید باید در تمام طول قرارداد کنار تیم باشد نه اینکه برود و از دور نظارت داشته باشد.

شوشتری افزود: سرمربی باید همیشه بالای سر بازیکنان و تیم باشد اینطور فقط نقش مدیریتی دارد در حالیکه بار اصلی بر دوش مربیان او می افتد هم اکنون ما می بینیم که اکبری و رضایی به خوبی کنار تیم هستند بنابراین این پتانسیل را در کشور داریم و شاید نیاز به مربی خارجی نباشد.

وی در خصوص نتایج اخیر تیم ملی والیبال بانوان بیان کرد: وضعیت والیبال بانوان نسبت به مردان متفاوت است آن ها محدودیت هایی دارند و سرمایه گذاری که برایشان شده از مردان کمتر است بنابراین نمی توان انتظار داشت بعد از فرصت کوتاهی از تشکیل تیم یک باره بروند و مقام خاصی کسب کنند.

شوشتری اضافه کرد: تلاش های صندوق حمایت در تکریم پیشکسوتان قابل تقدیر است. من بعنوان پیشکسوت آنجا را خانه خودم می بینم و هر چند وقت یکبار برای دیدار دوستان و پرسنل در آنجا حضور پیدا می کنم.