حمزه زرینی: والیبال ایران صددرصد المپیکی می‌شودحمزه زرینی بازیکن اسبق تیم ملی والیبال با اشاره به این که تیم ایران در مرحله اول انتخابی المپیک با روسیه هم گروه است و اگر در روسیه این تیم را شکست دهد حتما به المپیک می رود تأکید کرد: اگر این اتفاق نیفتد از آنجایی که آسیا یک سهمیه را به طور صددرصد دارد ایران در جام ملت ها این سهمیه را کسب خواهد کرد.

زرینی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکوستان ورزش کشور درباره این صندوق گفت: نزدیک به هشت سال است که عضو صندوق هستم ولی به دلیل مشغله زیاد بعد از مدت ها برای بیمه فرزندم به صندوق آمدم خوشبختانه نسبت به قبل کارها خیلی خوب و بدون معطلی انجام شد. با توجه به آنچه امروز در صندوق دیدم و آنچه شنیده بودم نوع خدمات دهی بسیار خوب است و ارباب رجوع دارای احترام است.

وی افزود: تشکیل چنین مجموعه ای کار زیبایی است به ویژه برای پیشکسوتان که اغلب در دوران گذشته قراردادهای پایین داشتند و ورزش برایشان خیلی درآمدزا نبود یا در حال حاضر برای قهرمانان رشته هایی که خیلی درآمدزا نیستند وجود بیمه و پرداخت مستمری آن خیلی موثر است.

این بازیکن والیبال در مورد کسب عنوان قهرمانی تیم والیبال جوانان گفت: تیم جوانان ما در این دوره بسیار عالی ظاهر شد و بر تیم های بزرگی فائق آمدند. حداقل چهار تیم مطرح در این مسابقات بودند که گمانه ها بر قهرمانی آن ها بود ولی تیم ایران قهرمان شد. اینکه گفته می شود نسل طلایی والیبال ما دیگر تکرار نمی شود بیشتر لطف و احساس است واقعیت این است که در ورزش هرچقدر تلاش کنی نتیجه خواهی گرفت.

زرینی ادامه داد: بازیکنان تیم جوانان ما نباید به این عنوان بسنده کنند و مغرور شوند چون راه رسیدن به تیم بزرگسالان در گرو تلاش های بعدیشان است. تیم ملی جوانان ما در سال های گذشته عنوان های سومی و پنجمی جهان را داشته است شاید از تیمی که پنجم شد تعداد بازیکن بیشتری نسبت به تیم سوم به تیم ملی آمد این یعنی ادامه این مسیر به تلاش های بعدی و مستمر نیاز دارد و یک عنوان نمی تواند بر خوب بودن یا نبودن یک بازیکن صحه بگذارد. جوانان ما تازه راهشان را پیدا کرده اند باید تلاش کنند و در لیگ درخشش داشته باشند تا به تیم ملی بزرگسالان برسند.

وی در خصوص کسب سهمیه المپیک گفت: در مرحله اول انتخابی المپیک تیم ما با روسیه هم گروه است اگر بتوانیم در روسیه این تیم را شکست دهیم حتما به المپیک می رویم ولی اگر این اتفاق نیفتد از آنجایی که آسیا یک سهمیه را به طور صددرصد دارد می توانیم در جام ملت ها این سهمیه را کسب کنیم زیرا با توجه به عملکرد و توان تیم ما این اتفاق امکان پذیر است.

زرینی در مورد کیفیت لیگ پیش روی والیبال گفت: لیگ گذشته خیلی از سطح بالایی برخوردار نبود ولی به نظر می رسد با توجه به نتایج اخیر والیبال، برگزاری جام ملت های آسیا در ایران و بازگشت برخی از لژیونرها فصل خوبی را داشته باشیم زیرا در این شرایط اسپانسرهای بهتری به والیبال ما خواهند آمد و هزینه بیشتری خواهد شد.